fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes tieto časti Slovenska zasiahnu silné búrky. Hrozia aj supercely

Aj počas štvrtka sa budú na našom území vyskytovať pomerne silné búrky, ktoré by mali zasiahnuť východné Slovensko. Na západe nášho územia sa očakáva relatívny pokoj.

Máte tip? napíšte nám mailom

Naše územie čaká počas štvrtka ďalšia vlna výrazných búrok. Tá by mala tentoraz obísť západné Slovensko a sústrediť by sa mala najmä na stredné, no predovšetkým na východné Slovensko, kde hrozia aj silné, tzv. supercelárne búrky.

Situácia sa na našom území výraznejšie nemení. Aj naďalej je počasie pod vplyvom výškovej oblasti nižšieho tlaku vzduchu. V tejto oblasti nižšieho tlaku cez naše územie postupuje frontálny systém, ktorý dopomáha k výskytu búrok.

Štvrtok bude veľmi podobný ako uplynulé dni. Búrky sa začnú v našej oblasti tvoriť už okolo obeda a to predovšetkým na strednom Slovensku. To výraznejšie nás však čaká zhruba po 14:00.

Od východu z Ukrajiny a zo severovýchodného Maďarska by mal nad naše územie postupovať komplex pomerne silných búrok, ktoré sa preženú východným Slovenskom postupne smerom nad stredné Slovensko.

Najnovšie predpovede naznačujú, že v oblasti Východoslovenskej nížiny hrozí aj výskyt tzv. supercelárnych búrok. Dopomáha tomu výrazný strih vetra.

Supercelárne búrky môžu priniesť krúpy väčších rozmerov, no parametre na možný výskyt tornáda sú veľmi malé. Očakáva sa teda, že búrky na východe budú opäť prinášať výdatné zrážky a vyššie riziko krúp ako v uplynulých dňoch.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás príjemné oteplenie. Teploty budú rásť každým dňom

Západné Slovensko by si počas štvrtka malo od búrok opäť oddýchnuť. Búrky sa očakávajú len výnimočne a nemali by sa vyskytovať ani zrážky.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií