Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Bieloruska prišiel už trinásty konvoj wagnerovcov. Môžu byť opäť hrozbou pre Ukrajinu?

Trinásty konvoj ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, v ktorom je viac ako 80 vozidiel, prišiel na územie Bieloruska.

28.7.2023 (SITA.sk) – Trinásty konvoj ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, v ktorom je viac ako 80 vozidiel, prišiel na územie Bieloruska. Konvoj sa pohybuje po diaľnici M5 smerom k mestu Asipovičy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislú bieloruskú monitorovaciu skupinu Hajun.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Súčasťou konvoja wagnerovcov sú napríklad obrnené vozidlá Ščuka, cisternové automobily, autobusy, nákladné vozidlá Kamaz a Ural, dodávkové vozidlá a osobné autá, niekoľko ťahačov prívesov a terénne automobily UAZ-452.

Pohraničná služba Ukrajiny uviedla, že Bielorusko využíva ruských žoldnierov z Wagnerovej súkromnej armády na zvyšovanie napätia, ale ich počet a umiestnenie v Bielorusku znamená, že v súčasnosti nie sú pre Ukrajinu hrozbou. Pohraničná služba dodala, že na bieloruskom území je teraz o niečo viac ako päťtisíc wagnerovcov a sú umiestnení v značnej vzdialenosti od ukrajinských hraníc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Do Bieloruska prišiel už trinásty konvoj wagnerovcov. Môžu byť opäť hrozbou pre Ukrajinu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií