fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do nemocnice v Luhanskej oblasti priviezli 350 zranených okupantov

Vojenská správa v Luhanskej oblasti pred Vianocami uviedla, že nemocnice v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny sú preplnené ruskými okupantmi a pre všetkých nie je dostatok lôžok.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Približne 350 zranených ruských vojakov previezli za ostatný týždeň do nemocnice v meste Bilovodsk v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nepriateľ naďalej stráca svoju živú silu. Len za ostatný týždeň bolo približne 350 zranených ruských vojakov prevezených do miestnej nemocnice v Bilovodsku v Luhanskej oblasti,“ uviedol generálny štáb, ktorý tiež informoval, že v Zaporožžskej oblasti utrpelo v piatok 30. decembra zranenia až 160 okupantov a bolo zničených 10 jednotiek ruskej vojenskej techniky rôzneho typu.

Vojenská správa v Luhanskej oblasti pred Vianocami na Telegrame uviedla, že nemocnice v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny sú preplnené ruskými okupantmi a pre všetkých nie je dostatok lôžok. V nemocniciach je taktiež málo zdravotníckeho personálu, pričom zariadenia nemajú dostatok liekov, lôžok ani posteľnej bielizne pre toľko pacientov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, Nemocnice, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Do nemocnice v Luhanskej oblasti priviezli 350 zranených okupantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Neutrálne Švajčiarsko chce ponúknuť príspevok k európskej bezpečnosti, navrhlo výnimku zo zákazu reexportu zbraní na Ukrajinu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií