fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dobrovoľníkom v Barcelone implantovali podkožný čip, ktorým môžu platiť. Vo Švédsku sú ich tisíce

Máte tip? napíšte nám mailom

Viacerí dobrovoľníci si na veľtrhu v španielskej Barcelone dali implantovať podkožný čip RFID (Vysokofrekvenčná identifikácia – Radio Frequecy IDentification) priamo na pódiu.

 
K dobrovoľníkom patrí aj Edgar Pons, ktorý sa tak rozhodol pre možnosť otvoriť dvere na svojom dome. Takýto čip totiž slúži podobne ako čiarové kódy na bezkontaktnú komunikáciu.
 
„Je to super, naozaj veľmi užitočné, pretože mám automatický dom,” hovorí Edgar Pons motivovaný faktom, že sa dá čip ľahko vybrať a dovtedy si dom môže odomykať naozaj svojsky.
 
Podľa Anny Puigorioovej, manažérky finančných služieb, ide o možnú budúcnosť v rámci spôsobu platieb. Samotný čip je takmer neprehľadný a vyrobený z materiálu, s ktorým telo nebojuje a neznehodnotí ho, hovorí Alex Rodríguez Vitello, výskumník z barcelonskej technologickej firmy.
 
Vo Švédsku už spomínanú pomôcku používajú tisíce a počet stále rastie, presvedčte sa vo videu.
 

 
Zdroj: cnbc.com
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií