Dôchodca, ktorý trpí Alzheimerovou chorobou, už 50 rokov denne vystupuje na rovnaký vrh. Prečo to robí, keď si to pamätá?

Dôchodca, ktorý trpí Alzheimerovou chorobou, už 50 rokov denne vystupuje na rovnaký vrh. Prečo to robí, keď si to pamätá?

reklama

68-ročný dôchodca z Veľkej Británie a jeho príbeh trocha pripomína film 50 krát a stále po prvý raz….

Sion Jair je 68-ročný dôchodca, ktorý trpí Alzheimerovou chorobou a už 50 rokov dennodenne zdoláva vrh v anglickej Cumbrii, ktorý meria 803 metrov. Niekedy dokonca na vrchol vychádza aj dvakrát do dňa a odhaduje sa, že za celé tie roky ho zdolal vyše 5-tisíc krát. Siona od výstupov neodradí dokonca ani počasie. Tvrdí, že je to skvelý spôsob ako si udržiavať kondíciu, zdravie a disciplínu.

Jaira okrem Alzheimerovej choroby trápi aj chronický únavový syndróm a už 18 rokov má diagnistikovaný aj pernicióznu anémiu. Navyše jeho telo odmieta injekčnú liečbu B12, ktorá je potrebná na zmiernenie tohto ochorenia. Lekári mu preto dávajú iba tri roky života.

reklama
Zdroj: The Guardian

“Moje telo dokáže prijať iba veľmi malé množstvo B12. Preto jednoducho pokračujem v cvičení, nakoľko mám iba dve možnosti. Buď budem sedieť doma alebo svoje telo využijem naplno, najviac ako sa dá,” tvrdí Sion.

Cvičenie slúži ako prevencia pred stareckou demenciou a preto je dokonca dobré, že sa tento dôchodca o seba takto stará. “Viem, že sa môj stav už nikdy nezlepší, no zároveň nemám dojem, sa zhoršuje príliš rýchlo,” dodal.

 

 

 

Zdroj: Good News Network, The Guardian

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Toto je 10 najzdravších ovocí na svete. Máte ich vo svojom jedálničku?
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.