fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôchodky stoja Sociálu poisťovňu čoraz viac, medziročne stúpli jej náklady o desiatky miliónov eur

Najviac sa o to pričinili starobné penzie, ktorých poisťovňa vyplácala medziročne viac o 9,6 tisíca.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.1.2023 (Webnoviny.sk) – Výdavky Sociálnej poisťovne na vyplácanie dôchodkových dávok za desať mesiacov minulého roka medziročne vzrástli o 211,1 milióna eur. Kým v januári až októbri 2021 vynaložila poisťovňa na výplatu penzií 6,67 miliardy eur, za desať mesiacov minulého roka to bolo 6,88 miliardy eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až október minulého roka.
Po valorizácii dôchodkov sa menia aj sumy exekučných zrážok z dôchodkov
Počet vyplácaných dôchodkov sa v porovnaní s koncom októbra 2021 zvýšil o 7,9 tisíca. Najviac sa o to pričinili starobné penzie, ktorých poisťovňa vyplácala medziročne viac o 9,6 tisíca. Počet vyplácaných vdovských dôchodkov klesol o 543, vdoveckých dôchodkov však poisťovňa vyplácala o 1,5 tisíca viac. Invalidných penzií pritom poisťovňa vyplácala medziročne o 4,9 tisíca menej.

Viac k témam: Dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodky stoja Sociálu poisťovňu čoraz viac, medziročne stúpli jej náklady o desiatky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií