fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôchodkyňa pustila do svojho príbytku falošného odpočtára, ten ju „šikovným“ trikom obral o takmer 10-tisíc eur

Neznámy muž oslovil 87-ročnú ženu v Nitre vo vestibule bytového domu menom.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Falošný odpočtár obral dôchodkyňu o takmer 10-tisíc eur. Neznámy muž oslovil 87-ročnú ženu v Nitre vo vestibule bytového domu menom, pričom uviedol, že je zamestnancom správcu bytov a musí vykonať odpočet energií v jej byte. Pani preto mužovi dôverovala a pustila ho do svojho príbytku. O prípade informuje na sociálnej sieti nitrianska krajská polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hneď ako muž skontroloval merače na radiátoroch, žene povedal, že ušetrila 42 eur, no on má len 200 eurovú bankovku. Pani následne z nepoužívanej kabelky vybrala všetky svoje úspory a vydala mužovi potrebnú sumu.

Peňaženku s úsporami pritom len tak „medzi rečou“ nechala na malej skrinke pod oknom. Stačila ale chvíľka nepozornosti a žena odprevadila falošného odpočtára aj so svojimi úsporami vo vrecku. V peňaženke bolo 9 900 eur,“ uviedla polícia, ktorá hneď po prijatí oznámenia vykonala viaceré previerky a po páchateľovi pátra. Polícia zároveň upozorňuje občanov, že žiadny odpočtár energií nevypláca preplatky, ani nevyberá nedoplatky v hotovosti.

Prečítajte si tiež:
Polmaratón v Košiciach ovplyvní trasy MHD v meste, k vylúčeniu dopravy dôjde na štyroch uliciach

Viac k témam: Dôchodca, Falošný odpočtár, Krádež, Podvod
Zdroj: SITA.sk – Dôchodkyňa pustila do svojho príbytku falošného odpočtára, ten ju „šikovným“ trikom obral o takmer 10-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií