Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôchodkyne naleteli falošnému plynárovi a policajtovi, obrali ich o tisíce eur

Obe seniorky boli podvodníkmi okradnuté o 5-ciferné sumy.

24.10.2023 (SITA.sk) – Falošný plynár obral 85-ročnú ženu o 10-tisíc eur. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, seniorku vo vchode bytového domu na Sibírskej ulici a predstavil sa jej ako plynár.

Vydával sa za plynára

Informoval ju, že prišiel odpísať plyn, a tak začne v jej byte. Seniorka ho vpustila do svojho bytu, kde mu ukázala plynový merač. Po „kontrole stavu na merači“ jej oznámil, že má preplatok 40 eur, avšak má pri sebe iba 100 eurovú bankovku, a preto potrebuje, aby mu seniorka vydala peniaze,“ vysvetľuje polícia.

Žena následne priniesla pokladničku s peniazmi. Muž to využil, pokladničku vzal a utiekol. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže,“ dodala polícia.

Falošný policajt

Od inej, 62-ročnej seniorky v Bratislave zas falošný policajt vylákal 18 500 eur. „Podvodník vydávajúci sa za policajta ju informoval, že jej dcéra mala dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k ťažkému zraneniu dieťaťa a jej dcéra si zlomila sánku. Navrhol jej zaplatenie kaucie rodine zraneného dieťaťa vo výške 9500 eur,“ vysvetľujú policajti. Seniorka následne urobila bankový prevod.

Po chvíli jej podvodník oznámil, že dieťa neprežilo operáciu, a preto je potrebné uhradiť ďalších 9000 € v pobočke banky,“ pokračuje polícia. Žena ho poslúchla, a na účet, ktorý jej falošný policajt dal, poslala ďalšie peniaze. „Až po tom, čo zaslala podvodníkovi tisíce eur zistila, že sa stala obeťou podvodu,“ dodáva polícia.

Viac k témam: bratislavská polícia, Podvod, Seniori
Zdroj: SITA.sk – Dôchodkyne naleteli falošnému plynárovi a policajtovi, obrali ich o tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií