fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dočkali sme sa: RegioJet od polovice decembra rozšíri vlakové spojenia na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť RegioJet sa rozhodla, že rozšíri svoje vlakové spojenia aj do iných slovenských miest.

Cestovanie vlakmi je pre mnohých študentov, ale aj ľudí, ktorí dochádzajú za prácou, či radi spoznávajú okolité mestá, stále obľúbenejším spôsobom dopravy, než cestovanie autom. Druhý najväčší vlakový dopravca na Slovensku plánuje od 15. decembra rozšíriť vlakové spojenia aj v ďalších slovenských mestách.  

RegioJet rozširuje vlakové spojenia

Po novom začne prevádzkovať priame vlakové spojenie na trase Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava – Břeclav – Brno – Praha a späť.

„Nové vlakové spojenie vznikne predĺžením jedného páru súčasných vlakových spojov jazdiacich na trati Praha – Brno – Bratislava a späť,informoval v pondelok hovorca Holdingu Student Agency a RegioJet, Aleš Ondrůj.

Cestovanie obľúbenými vlakmi bude opäť o niečo pohodlnejšie. Vlaky RegioJetu sa aj vďaka novému spojeniu vrátia na slovenskú vnútroštátnu trasu Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava a späť s novými zastávkami v Piešťanoch, Novom Meste nad Váhom, Trenčianskej Teplej, Púchove a Považskej Bystrici (tu vlak zastaví vzhľadom na kapacitu trate len v smere z Prahy a Bratislavy do Žiliny).

Prečítajte si tiež:
Krutosť pytliakov nemá hranice! V Afrike našli 87 mŕtvych a zohavených slonov, ktorí boli v zúboženom stave

https://www.instagram.com/p/B39-VVYnqvq/

„RegioJet vďaka tomu ďalej posilňuje svoju významnú pozíciu na Slovensku a v slovensko-českej vlakovej doprave. Vznikne ideálne vlakové spojenie, napríklad, pre cesty študentov za štúdiom do Brna, Bratislavy či Prahy rovnako, ako ponuka pohodlného spojenia pre hostí svetoznámych kúpeľov v Piešťanoch či Trenčianskych Tepliciach,” poznamenal Ondrůj.

Wi-Fi aj denná tlač

Pohodlie je doplnené aj tým, že vo všetkých triedach dostanú cestujúci automaticky aj miestenku na konkrétne miesto vo vlaku. K dispozícii je okrem Wi-Fi zadarmo aj voda, denná či iná tlač, ale aj možnosť sledovať filmy a zábavný obsah prostredníctvom online portálu.  

https://www.instagram.com/p/B5Dmgbon9Jz/

O tom, že cestovanie vlakmi je stále pohodlnejšia možnosť svedčia aj čísla. Diaľkové vlaky RegioJet prepravili za deväť mesiacov tohto roka spolu 4,6 milióna cestujúcich. Je to o 430-tisíc osôb, respektíve, o 10 percent viac, než za rovnaké obdobie minulého roka.  

Potešila vás táto novinka? Cestujete radi vlakmi alebo sa radšej odveziete autom? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: sme.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií