fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôkazy o tom, že aj divé zvieratá dokážu spolunažívať s ľuďmi!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedeli by ste si predstaviť žiť so zvieratami rôzneho druhu v tesnej blízkosti ako z čias Noeoho? Predpokladám, že väčšina z nás by odpovedala nie, pretože má dosť už len otravných holubov a iných vtákov na uliciach. Aj preto je pre viacerých z nás takáto predstava spoločného spolunažívania nepredstaviteľná.

Existujú však miesta, na ktorých žijú ľudia v tesnej blízkosti s ovcami, leguánmi, líškami či kengurami. Pýtate sa, kde to je? Čítajte a dozviete sa 🙂

Japonsko
Hlavným lákadlom malého ostrova Okunishima v Japonsku sú divoké králiky. Toto miesto je známe aj ako Ostrov králikov, pretože tam žije voľne viac ako 700 králikov.

zajace

Nový Zéland
Nový Zéland je známy tým, že tam žije takmer 34 miliónov oviec. Len pre zaujímavosť, v krajine žije okolo 4,4 milióna ľudí, a tak pripadá na jednu osobu 8 oviec.

ovce

Honduras
Populárny prístav Roatán je jedným z najzaujímavejších turistických atrakcií v Hondurase. Jeho hlavným lákadlom je farma leguánov, ktoré môžete len tak vidieť túlať sa po zemi.

leguan

Japonsko
Stovky líšiek môžete vidieť v malej dedine v Japonsku. Nie sú to však obyčajné líšky, ide o druh Zao Kitsune Mura.  Môžete ich vidieť a dokonca aj chodiť medzi nimi či kŕmiť ich v japonskej mini ZOO.

Prečítajte si tiež:
Kam ísť cez týždeň? Vyberáme podujatie ECO VILLAGE 2018

liska

Španielsko
Podobne ako u nás, aj v Španielsku môžete vidieť voľne sa pohybujúce holuby. Oveľa väčšou zvláštnosťou sú však farebné divoké papagáje, ktoré sa nechajú s radosťou vykŕmiť ľuďmi.

papagaje

Thajsko
Thajsko je známe tým, že kdekoľvek a to naozaj kdekoľvek – na pláži, v parkoch a dokonca aj v mestských uliciach môžete stretnú divokých šimpanzov. Tieto malé exotické zvieratká si už úplne zvykli na ľudskú prítomnosť, a tak sa ich nemusíte báť.

opice

Japonsko
Ostrov Tashirojima v Japonsku je veľmi málo obývaní ľuďmi, no na druhej strane je preplnený stovkami mačiek. Tie však nie sú držané ako domáci maznáčikovia, ale potulujú sa iba tak po celom ostrove.

macky

Havaj
Havajský ostrov Kauai je skutočným rajom pre kurčatá, ktoré sa len tak voľne pohybujú. Môžete vidieť voľne chodiť sliepky so svojimi maličkými i sedieť ich na vajíčkach.

sliepky

Filipíny
Tento ostrov je známy predovšetkým pre svoju kolóniu tučniakov, ktorá sa skladá z približne 5000 okrídlených obyvateľov. Zároveň je domovom pre austrálske klokany, ktoré môžete vidieť na nasledujúcich fotkách.

Prečítajte si tiež:
Hackeri hackli PornHub. Aké informácie unikli o používateľoch?

kengura

Japonsko
Malé japonské mesto Nara je známe voľným výskytov jeleňov, pričom ich tam žije okolo 1200. Väčšina z nich je v parku, ale aj ich prechádzky mestom nie sú neobvyklou záležitosťou.

jelene

Čo poviete na takýto život? Zmenili ste názor na spoločné spolunažívanie zvierať a ľudí po pozretí týchto fotiek?

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií