fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po vykonaní skúšky si doktorandi prilepšia: Koľko peňazí im štát vyplatí?

Máte tip? napíšte nám mailom

Doktorandi po vykonaní dizertačnej skúšky dostanú vyššie štipendium a to, už od septembra 2019.  Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Štipendium doktorandov do jej absolvovania budú dostávať študenti dennej formy doktorandského štúdia mesačne 734 eur. Toto zvýšenie súvisí s úpravou platových tried a stupňov pre zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorá sa týka pedagogických, odborných i nepedagogických zamestnancov škôl, vrátane vysokých.

doktorand
Zdrojminedu.sk

Doktorand po dizertačnej skúške

Doktorand po vykonaní dizertačnej skúšky má nárok na štipendium najmenej vo výške 7. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Od 1. 9. 2019 je to spomínaných 855 eur, čo predstavuje nárast oproti doterajšiemu stavu o 68,50 eura.

Doktorand do vykonania dizertačnej skúšky

Do vykonania dizertačnej skúšky dostáva študent doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia štipendium najmenej vo výške 6. platovej triedy a prvého platového stupňa osobitnej stupnice platových taríf učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov. Doteraz bolo toto štipendium vo výške 675 eur mesačne, takže od 1.9.2019 sa zvýšilo o 59 eur.

Prečítajte si tiež:
Ako ľudia vo svete vyjadrujú smiech?! Napríklad aj LWKMD! Čekuj najvtipnejšie frázy smiechu

Zdroj: TS, minedu.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií