fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus na vlasoch? Ako často si počas epidémie umývate hlavu?

Nový typ koronavírusu útočí po celej planéte a už má na svedomí hromadu ľudských životov. Začal sa šíriť z Číny, ale súčasným epicentrom je Európa. My, ako Európania, sme teda v potencionálnym nebezpečenstve a musíme sa pred vírusom chrániť.

Máte tip? napíšte nám mailom

K tomu je nutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, hygienické návyky a byť predovšetkým zodpovední k sebe i ostatným. Dôležité sú však tie hygienické návyky, ktoré musíme dodržiavať naozaj striktne. Medzi ne patrí aj umývanie vlasov, čo samozrejme vykonáva každý. Odborníci však zistili, že umývať vlasy je v súčasnosti potrebné častejšie.

Prísna hygiena musí byť

Vlasy vyžadujú rovnakú starostlivosť ako celé naše telo. Sú ľudia, ktorí si vlasy umývajú pravidelne každý deň, pretože chcú, aby ich mali krásne, zdravé a silné. Avšak nie je úplne nutné, aby sme si za normálnych okolností vlasy umývali každý deň. Ich štruktúra to vydrží na dva až tri dni. V súčasnej dobe sa však situácia mení a hygienické predpisy sú oveľa prísnejšie. Patrí medzi ne aj umývanie vlasov, a preto by sme si ich mali umývať oveľa častejšie.

Vlasy ako prenášač

Vlasy sú nositeľmi batérií, nečistôt, prachu a ďalších materiálov, ktoré na sebe nechceme. Ak sa často pohybujeme vonku a dochádzame do kontaktu s ďalšími ľuďmi, potom je pravdepodobnosť, že naše vlasy zachytia nečistoty, veľmi vysoká. Ak máme navyše vlasy dlhšie, je pravdepodobnosť väčšia. Lekári teraz prišli na to, ako často je nutné umývať vlasy vzhľadom k pandémii koronavírusu.

Prečítajte si tiež:
Aj teba otravuje neustále umývanie vlasov? S týmito 8 trikmi si ich nebudeš musieť umývať tak často!

Z vlasov na vankúš

Koronavírus sa prenáša kvapôčkami, a práve kvapôčky majú veľkú tendenciu zachytávať sa na vlasoch. Následne sa môžu dostať na oblečenie, ústa alebo tvár. Z toho dôvodu je vhodné umývať si vlasy každý deň, najmä ak pracujete s väčším množstvom ľudí alebo sa pohybujete v nebezpečných zónach, napríklad v MHD alebo obchode. Vírus si totiž môžeme preniesť na náš vankúš a potom sa ním nechať infikovať. Umývajte si preto vlasy každý deň a znížite tak riziko nákazy týmto vírusovým zabijakom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Prosvet.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií