fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len z 3 ingrediencií! Urobte si domáce osviežovače vzduchu bez kvapky chémie

Máte tip? napíšte nám mailom

Naozaj nič zložité – domáce osviežovače vzduchu si viete vyrobiť v pohodlia domova a zo surovinami, ktoré so všetkou pravdepodobnosťou už máte doma. 

Hlavným cieľom domácich osviežovačov je vyhnúť sa zbytočným chemikáliám, ktoré predávajú v drogériách. Jednak voňajú veľakrát neprirodzene a môžu spôsobiť aj zdravotné ťažkosti, napríklad bolesti hlavy. Vzduch si viete prevoňať aj vy a ponúka sa vám rovno niekoľko možností!

Výhodou domácich osviežovačov je, že sú za zlomkovú cenu, môžete použiť vôňu (alebo zmes vôní) podľa vašej obľuby a preferencií, a ak sa rozhodnete pre tuhý osviežovač, jeho tvar je vo vašich rukách.

Vyskúšajte tieto tri tipy pre ultra ľahké a účinné osviežovače vzduchu, ktoré sa dajú ľubovoľne použiť – či už do miestností, topánok, na gauče, či wc.

Osviežovač vzduchu v poháriku

domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: carujeme.cz
Budeme potrebovať:
  • 1 sklenený pohár s vrchnákom
  • 100 g jedlej sódy
  • 8-10 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja
Postup:

Do pohára nasypeme sódu, pridáme olej a premiešame. Pohár uzavrieme a vrchnák na viacerých miestach prepichneme ihlou, aby mohla vôňa prirodzene unikať. Položíme na ľubovoľné miesto v domácnosti.

Prečítajte si tiež:
Vláda vo Švédsku dôveruje ľuďom. Kaviarne, reštaurácie a obchody sú plné ľudí - bez rúšok

Osviežovač vzduchu v spreji

domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: primanapady.cz
Budeme potrebovať:
  • destilovanú vodu
  • 1 lyžica jedlej sódy
  • 5-6 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja
Postup:

Jedlú sódu nasypeme do malej misky a pridáme niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Dobre premiešame. Zmes nasypeme do prázdnej nádoby od voňavky alebo fľaše s rozprašovačom, zalejeme destilovanou vodou až po vrch a pretrepeme. Domáci osviežovač je na svete!

Tuhý osviežovač vzduchu

domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: primanapady.cz
Budeme potrebovať:
  • 2 šálky jedlej sódy
  • 1-2 šálky destilovanej alebo prevarenej vody
  • 10 kvapiek esenciálneho oleja
Postup:

4 kvapky esenciálneho oleja pridáme do 1/2 šálky vody. Túto premiešanú zmes pridáme do jedlej sódy a opäť dobre premiešame. Pokračujeme pridávaním vody, až kým nám nevznikne tuhá pasta. Tú tvarujeme do guliek alebo rozdelíme do silikónovej či muffinovej formy (alebo hocijakej inej). Necháme odležať 1-2 dni. Následne položíme na vhodné miesto a užívame si krásnu vôňu.

Ako vybrať vhodný esenciálny olej

Jednotlivé oleje majú svoje významy. Bergamotový, levanduľový či olej ylang-ylang má upokojujúce účinky a ak sa potrebujete koncentrovať na nejakú úlohu, pomôže vám osviežovač vzduchu s olejom z mäty alebo rozmarínu. Olej z ruže, grepu alebo mandarínky vám zas navodí dobrú náladu. Pokiaľ chcete skúsiť skombinovať esenciálne oleje a vytvoriť si originálnu vôňu, môžete zvoliť aj tieto harmonické spojenia: levanduľa – citrón, rozmarín – mäta, ruža – levanduľa, mäta – pomaranč, levanduľa – grep.

Prečítajte si tiež:
Vek je len číslo: Celebrity, ktoré otehotneli pred päťdesiatkou

Zdroj: webnoviny.sk, kamzakrasou.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií