fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dominika Cibulková dnes oznámila, že končí so svojou tenisovou kariérou

Máte tip? napíšte nám mailom

Dominika Cibulková si na dnes okrem krstu svojej knihy pripravila pre fanúšikov ešte jednu novinku. Ohlásila koniec svojej kariéry. 

Dominika Cibulková je vyhlásená vďaka ôsmim titulom WTA za najlepšiu slovenskú tenistku v histórii. Len nedávno jej vyšla nová kniha s názvom Tenis je môj život, ba dokonca sa šuškalo, že je tehotná. Obľúbená tenistka si život užíva plnými dúškami, má rada cestovanie, ale aj módu, kvôli ktorej je často kritizovaná. Môžu za to najmä kožuchy, ktoré sú vyrobené z pravej kožušiny. 

Dominika Cibulková končí s tenisom

Tenistka je známa aj na sociálnych sieťach, kde okrem typickej fotografie vo výťahu často pridáva fotografie so svojimi priateľmi či z rôznych honosnejších podujatí. Aj dnes sa na Instagrame pochválila outfitom, ktorý si zvolila na špeciálny deň. Práve dnes sa totiž rozhodla, že pokrstí svoju autobiografiu. Zrejme nikto z prítomných nečakal, že počas krstu ohlási aj koniec svojej tenisovej kariéry.   

View this post on Instagram

Today, with mixed feelings, I have special news to share with you all. As you know I haven’t been playing tournaments for several months. What started as a recurring Achilles injury, developed into one of the most difficult moments in my life – deciding on what to do with my tennis career. After a lot of thinking, talks, and support from my family, friends, and my team, I have finally decided that I will not be returning to the courts as a competitive player. It is a moment filled with so many feelings – saddness, fear of the unknown, but also excitement of what life will bring in the future. I was one of the luckiest kids to stumble upon the road of a tennis player thanks to my wonderful parents and I will be forever grateful for their unconditional support. They did everything possible to keep me moving forward no matter how big the obstacles that stood in the way. I was also very fortunate to have a whole « village » of wonderful people around me who helped shape my career and help me achieve goals and dreams that children dream about. I am chosing today as the day I announce my retirement from tennis because this is also a day on which my biography is being launched with all of the details about my career. Writing the book was a journey on its own because it also brought lots of emotions and took a significant effort to open up about my personal life. I am honored to share this special book with all my fans. I am looking forward to step into the next part of my life and take on new challenges, spend happy times with my family, friends, making new friends, visiting new places, and making new memories. I will miss the support of my fans on the tennis court but will never forget you because tennis will always be a part of me. Pomeeee 😉 New chapter begins now…. ❤️

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

„Na Roland Garros to bol môj posledný zápas. Chcela som to v sebe absorbovať a zistiť, či som s tým stotožnená. Myslím si, že dnes je na to perfektný deň. Dlho som nad tým rozmýšľala a teším sa na nový život,” povedala už bývalá hráčka so slzami v očiach.

Dominika Cibulková je dcérou právničky a reprezentanta na vodných lyžiach. Od detstva bola považovaná za outsiderku. Môže za to jej výška, pretože známa tenistka meria len 161 centimetrov. Pre svoju výšku. Dominika sa však nevzdala a povestné „Pome!” si zakričala na viacerých turnajoch, medzi ktorými sa vyníma predovšetkým titul na prestížnom šampionáte WTA Finals v Singapure z roku 2016. 

https://www.instagram.com/p/B4xFoyHnpep/

Tenis je môj život

Dnešné rozhodnutie teda určite sklamalo mnohých fanúšikov, ktorí Dominike fandili počas celej tenisovej kariéry. V knihe Tenis je môj život opisuje mnohé emotívne situácie, ktoré počas života ako športovkyňa zažila. S písaním knihy jej pomáhala spisovateľka Andrea Coddington. 

Po toľkých rokoch na očiach verejnosti a pod neustálym tlakom som sa naučila, že svoje osobné veci a zraniteľné miesta neukazujem navonok. No cítila som, že chcem napísať takúto knihu, aby ma ľudia a najmä moji fanúšikovia ešte viac spoznali. Že nie som len silná Dominika, aj keď sa o to stále pokúšam a je to taký môj štít pred celým tým tlakom. Kniha je napísaná naozaj úprimne. Nie je to žiadna športová encyklopédia, ani odborná kniha,“ vysvetlila Cibulková.

https://www.instagram.com/p/B4uyf-yHj0a/

Zdroj: ta3.com, SITA

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií