fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump je v nemocnici. Začali mu podávať Remdesivir!

Prezident Donald Trump bol v piatok podvečer prevezený do Národného vojenského zdravotníckeho centra Waltera Reeda po necelých 24 hodinách od toho čo mu potvrdili Covid-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najbližším pracovníkom prezidenta bol tiež potvrdený koronavírus, informuje CNN. Minulú sobotu bývalej poradkyni Bieleho domu Kellyanne Conway a prezidentovmu manažérovi kampane Billovi Stepien potvrdili COVID-19.

Išlo o veľmi rýchle rozšírenie vírusu, ktorý prezident už dávno bagatelizoval. Zo začiatku mu vírus spôsobil mierne príznaky, neskôr horúčku až ho nakoniec previezli do nemocnice vrtuľníkom.

Krátko pred polnocou navštívil prezidenta lekár NAVY kapitán. Dr. Sean Conley. Ten informoval, že prezidentovi sa „darí veľmi dobre“ a nepotrebuje kyslík. Lekári mu však nasadili antivírusový liek remdesivir, o ktorom sa preukázalo, že skracuje čas na zotavenie u niektorých pacientov s koronavírusom.

Trump má 74 rokov

Stav Donalda Trumpa sa musel zhoršiť, pretože pôvodne jeho lekár Conley uviedol, že bude pracovať na volebnej kampani z karantény v Bielom dome. Včera ho však previezli do nemocnice, čo môže dramaticky ovplyvniť aj novembrové voľby.

Trump má 74 rokov a v piatok večer mal na sebe oblek a masku a cez trávnik Bieleho domu kráčal bez pomoci k vrtuľníku Marine One, ktorý ho letecky prepravil do nemocnice.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudli tri nové pozitívne prípady, otestovali 1511 ľudí

V nemocnici dostal dávku experimentálneho liečenia Regeneron – čo mohlo signalizovať rastúce znepokojenie jeho lekárov, uviedol v piatok pre CNN Dr. Jonathan Reiner, analytik CNN a profesor na Univerzite Georga Washingtona.

Trump nepreniesol moc na viceprezidenta Mikea Pencea

Aj keď zamestnanci Bieleho domu tvrdili, že prezident urobil tento krok „z dôvodu veľkej opatrnosti“, v piatok bolo stále viac otázok ako odpovedí týkajúcich sa prezidentovho stavu, čiastočne kvôli neustálej nedostatočnej transparentnosti Bieleho domu a skutočnosti, že jeho lekári neinformovali tlač. Ide o typický protokol, keď sa minulí prezidenti stretli so zdravotnými problémami.

Úradníci Bieleho domu zdôraznili, že prezident nepreniesol moc na viceprezidenta Mikea Pencea, ako je niekedy zvykom, keď je prezident chorý alebo plánuje podstúpiť zákrok, ktorý si môže vyžadovať anestéziu.

Všetkým ďakoval

Prezident „je zodpovedný“, uviedol v piatok komunikačný asistent Bieleho domu a Trump zverejnil krátke zaznamenané video na Twitteri, v ktorom poďakoval svojim priaznivcom za ich želania, po tom. ako prišiel do nemocnice.

,,Chcem sa všetkým poďakovať za obrovskú podporu. Idem do nemocnice Waltera Reeda. Myslím si, že sa mi veľmi darí,” uviedol Trump v 18-sekundovom videu, ktoré bolo pozoruhodné svojou krátkosťou. ,,Postaráme sa o to, aby to dobre dopadlo. Prvá dáma sa má veľmi dobre. Takže ďakujem pekne, vážim si to. Nikdy na to nezabudnem. Ďakujem.”

Melania Trump zostala v Bielom dome

Melania Trump zostala v Bielom dome, má mierne príznaky ako kašeľ a bolesť hlavy.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus naberá na sile

Ale vek jej manžela, jeho pohlavie a skutočnosť, že je klinicky obézny, ho vystavujú väčšiemu riziku komplikácií spôsobených vírusom. Nevie sa, kedy presne bol pár testovaný a ako dlho mohli byť nákazení.

Podľa amerických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb sa inkubačná doba vírusu odhaduje na päť až 14 dní. Podľa pokynov agentúry by mal každý, kto je vírusu vystavený, v karanténe po dobu 14 dní.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií