fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Doplnky do auta: Okrem povinnej výbavy oceníte na cestách aj TOTO!

Máte tip? napíšte nám mailom

Doplnky do auta, ktoré sa vám určite zídu. Vieme, ktoré to sú a prečo si ich zabezpečiť! Voňavé stromčeky ani GPS navigácia zďaleka nie sú všetko.

V závislosti od typu auta patrí medzi povinnú výbavu podľa portálu mindop.sk lekárnička, prenosný výstražný trojuholník, bezpečnostný reflexný odev, náhradné koleso s diskom a s náhradnou pneumatikou, kľúč na matice alebo na skrutky kolies a príručný zdvihák.

Tieto pravidlá platia na slovenských cestách, avšak dávajte si pozor ak cestujete za hranice. Tam sa totiž musíte riadiť pravidlami, ktoré platia pre danú krajinu. Pri ceste do Poľska, musíte mať v aute aj hasiaci prístroj. A ak ste sa rozhodli navštíviť Francúzsko, podľa ich zákonov musíte mať tester na meranie alkoholu v krvi. Čo všetko počas ciest oceníte?

1. Kamera do auta

Auto kamera je osvedčená mnohými ľuďmi najmä pre to, že jej záznamy sa stalo nie raz dôkazovým materiálom pri nehodách. Na výber je viacero druhov kamier – klasické kamery s SD kartami alebo aj s možnosťou wifi pripojenia, čo umožňuje jednoduchšiu a rýchlejšiu manipuláciu s dátami. Mnohé z nich dokážu okrem snímania videa aj fotografovanie. Kvalitné kamery vedia rozoznávať SPŽ okoloidúcich áut, tváre ľudí a to aj za zníženej viditeľnosti.

Prečítajte si tiež:
ŽSR hlásia výluky! Na týchto úsekoch sa cestovanie s vlakmi dočasne skomplikuje

doplnky do auta

2. Modulátor do auta

Pre tých vodičov, ktorí majú staršie autíčka s minimom elektroniky, je modulátor nevyhnutnosťou. Ak milujete hudbu, ktorú v rádiách bežne nehrajú, vďaka tejto vecičke môžete zo svojho USB alebo mobilu počúvať takú muziku, aká sa vám páči najviac. Stačí ho len zasunúť do zásuvky zapaľovača vo vozidle, stlačiť zopár tlačidiel a je to.

3. Vyhrievacie autopoťahy

Blíži sa zima a za volantom je najmä pri dlhých cestách poriadne chladno. Niektoré autá sú vybavené napríklad vyhrievacími volantmi alebo sedadlami. Ak toto vaše vozidlo neponúka, teplo domova si do auta viete priniesť aj vyhrievacími autopoťahmi. Ich teplotu môžete regulovať podľa potreby. Pred kúpou si však overte či sú vhodné aj do áut so zabudovanými bočnými airbagmi v sedadlách.

Prečítajte si aj ktoré jazdené autá sa predávajú najrýchlejšie. Víťaza by ste absolútne netipovali!

doplnky do auta

4. Bluetooth slúchadlá

Ak ste vyťažený a potrebujete vybavovať hovory počas šoférovania, môžete využiť funkciu handsfree a telefonovať bez držania mobilu v ruke. Ak takúto možnosť vaše auto nepodporuje, bluetooth slúchadlá sú ideálnym riešením. Disponujú integrovaným mikrofónom a telefónne funkcie ako prijatie hovoru, odmietnutie hovoru alebo opakovaná voľba. Telefonovať môžete pri vysokej kvalite zvuku, no dávajte si pozor na to, aby neboli príliš hlasno.

Prečítajte si tiež:
Sajfa zavtipkoval na adresu svojej dcérky Sáry: Neuveríte, aké slová vyslovil!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií