fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dopravnému podniku Bratislava klesli tržby od cestujúcich o 4 milóny eur, budú prepúšťať

Od zavedenia mimoriadnej situácie pre pandémiu nového koronavírusu klesli tržby Dopravnému podniku Bratislava (DPB) od cestujúcich o 91 percent. Mesačne to znamená prepad o asi štyri milióny eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dopravca sa preto zrejme nevyhne prepúšťaniu. Potvrdil to vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík.
,,DPB momentálne ako subjekt verejnej správy nespadá pod žiadnu zo schém štátnej pomoci a pri súčasne nastavenom modeli financovania aj napriek dosiahnutým úsporám na úrovni takmer osem miliónov eur nie je schopný bez prepúšťania pokryť aktuálne výpadky tržieb,” uviedol  Michlík.

Dopravca znižuje náklady

Dopravca intenzívne zvažuje všetky spôsoby možného zníženia nákladov, pričom niektoré opatrenia už sú v platnosti. Napríklad vypravovanie kratších vozidiel cez víkendy a na nočné linky či prázdninový, respektíve mimoriadny režim premávky MHD.

DPB deklaruje, že pripravuje a realizuje všetky opatrenia s ohľadom na zachovanie čo najvyššieho komfortu cestujúcich a neustále sa snaží o prevádzkovanie maximálneho možného rozsahu služieb aj v situácii vyplývajúcej z vyhláseného mimoriadneho stavu pre pandémiu nového koronavírusu. ,,Túto situáciu intenzívne riešime, okrem iného komunikáciou s ministerstvami i naším 100-percentným akcionárom – magistrátom hlavného mesta,” podotkol Michlík.

Dopravca potvrdil, že v prípade plánovaných investičných projektov prioritizuje a vyhodnocuje ich nutnosť vzhľadom na mimoriadnu situáciu. ,,Všetko záleží na prípadných rozpočtových zmenách schvaľovaných mestským zastupiteľstvom,” poznamenal vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB.

Prečítajte si tiež:
Monika Jankovská a Denisa Cviková zostávajú vo väzbe! Súd zamietol ich žiadosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr dpb

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií