Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu odobrala poverenie Ivanovi Šimkovi viesť ministerstvo vnútra a poverila riadením tohto rezortu predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora. 

20.7.2023 (SITA.sk) – Informácia o spôsobe dosadenia trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) vzbudzuje vážne obavy o budúcnosť právneho štátu na Slovensku.

Hnutie zároveň zastáva názor, že politici nemajú zasahovať do vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní, no na druhej strane nemajú policajní funkcionári robiť politiku. Ako ďalej uviedla v tlačovej správe hovorkyňa KDH Lenka Halamová, je to „náš postoj a zároveň podmienka spolupráce na úrovni budúcej vlády“.

Hnutie sa ďalej ohradilo voči tvrdeniam, že exminister Ivan Šimko bol nominantom KDH v úradníckej vláde a tvrdí, že do funkcie ho navrhla prezidentka Zuzana Čaputová. Šimko si v hnutí pozastavil členstvo. „Je tak na prezidentke, či svojho nominanta odvolá alebo nie,“ uzavrela Halamová.

Viac k témam: Minister vnútra, Odvolanie z funkcie, Policajná inšpekcia, Právny štát, trestné konanie, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií