Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôvody na odvolanie šéfa inšpekcie životného prostredia môžu byť osobné, myslí si Nadácia Zastavme korupciu

Nitky môžu viesť k bývalému biznispartnerovi súčasného ministra životného prostredia Tomáša Tarabu.

4.11.2023 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu sa domnieva, že dôvody, na základe ktorých chce šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) odvolať riaditeľa slovenskej inšpekcie životného prostredia Jána Jenča môžu byť osobné.

Nadácia na sociálnej sieti napísala, že podľa informácií polície sa Jenča počas výkonu jeho funkcie pokúsil korumpovať advokát Marián Bošanský.

Jenčo ochránil aj spravodlivosť

Polícia z Jenča následne spravila agenta, ktorý sa s dotyčnými stretával len s odposluchmi.

„Advokáta aj sprostredkovateľa obvinili z podplácania. Okrem životného prostredia tak Ján Jenčo ochránil aj spravodlivosť,“ uviedla Zastavme korupciu na sociálnej sieti.

Morálne a odborne spôsobilý

Nadácia ďalej dodáva, že obvinený advokát zastupoval bývalých riaditeľov Slovenskej informačnej službyVladimíra Pčolinského a Michala Aláča.

„Tí majú blízko k Tarabovmu bývalému biznispartnerovi Petrovi Koščovi, ktorý je spolu s nimi obvinený v inom prípade. A práve Taraba sa stal ministrom životného prostredia. Jána Jenča chce teraz odvolať. Napriek tomu, že vo svojej funkcii prejavil morálnu aj odbornú spôsobilosť,“ objasnila nadácia.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Dôvody na odvolanie šéfa inšpekcie životného prostredia môžu byť osobné, myslí si Nadácia Zastavme korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií