fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dovolenka pri mori? Grécko plánuje letnú sezónu napriek pandémii

Grécko plánuje otvoriť letnú sezónu 2020 aj napriek pandémii koronavírusu. Dovolenka pri mori mnohých poteší, avšak nezaobíde sa to bez určitých obmedzení.

Máte tip? napíšte nám mailom

Turisti budú v Grécku vítaní už počas tohto leta, budú však musieť rešpektovať pravidlá zachovávania spoločenského odstupu zavedené počas pandémie koronavírusu, povedal grécky minister turizmu Harry Theocharis.

Grécko je bezpečná krajina, ubezpečil grécky minister a dodal, že je veľmi pravdepodobné, že pred cestou budú mať na zahraničných dovolenkárov nejaké požiadavky.

Je dokonca možné, že turisti sa ešte pred vstupom do Grécka možno budú musieť podrobiť testom na koronavírus. Grécka vláda avizovala uvoľnenie obmedzení dnes, keďže priebeh pandémie v krajine nie je dramatický.

Grécko zaviedlo obmedzenie pohybu osôb v polovici marca s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu. Pandémia zasiahla túto krajinu menej než niektoré iné európske štáty.

Theocharis tiež vyjadril nádej, že do začiatku letnej sezóny bude „zdravotnícka technológia“ taká pokročilá, že cestovať bude ešte bezpečnejšie.

Ešte nie je známy presný dátum otvorenia letnej sezóny v Grécku. Vláda bude naďalej monitorovať situáciu ohľadom pandémie a na základe toho príde s konkrétnym dátumom, kedy dovolenkári môžu krajinu navštíviť. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Prečítajte si tiež:
Už nebudete potrebovať hotovosť: Najobľúbenejšie zahraničné mesto Slovákov, Praha, prináša novinku v doprave.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií