fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dovolili by ste svojim deťom, aby videli váš pôrod? Tieto matky áno! Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

39-ročná Nancy Keen z Aylesbury a 40-ročná Alexandra Shakespeare z Oxfordshire boli tými ženami, ktoré nechali svoje deti, aby boli svedkami pôrodu ich mladšieho súrodenca. Podľa nich bolo cieľom tohto kroku zlepšiť myšlienku detí na pôrod, ktorého sa väčšina dievčat ale i žien obáva. Obe matky chceli, aby ich deti mali zdravý prístup k pôrodu. Poďme sa spoločne pozrieť na výpoveď 39-ročnej Nancy Keen.

Nancy Keen mala od malička strach z pôrodu potom, čo sa dozvedela, že jej vlastná matka takmer pri jej pôrode zomrela. Táto jej obava ju sprevádzala celé roky, až kým sama neotehotnela. Svoju prvú dcéru Freju porodila v nemocnici, avšak pri druhej dcére Erin sa už rozhodla pre pôrod doma.

Aj táto jej obava z priebehu matkinho tehotenstva vyústila do myšlienky, že pôrod ďalšieho dieťaťa sprístupní svojím dcéram. Nechcela totiž, aby sa aj jej dcéry báli pôrodu rovnako ako ona sama.

Pred už konkrétnym pôrodom sa s dcérami Nancy porozprávala a ukázala im viacero pôrodov – pôrod do vody, hlučný i tichý pôrod – aby boli dievčatá pripravené, čo ich čaká. Posledným poistením boli ďalší rodinní príslušníci, ktorí by dievčatá zobrali, ak by si to na poslednú chvíľu rozmysleli. Avšak nestalo sa a keďže dievčatá súhlasili, stali sa svedkami pôrodu svojho malého brata Torrrenta.

Prečítajte si tiež:
Žena, ktorá sa chcela podobať na svoju karikatúru minula viac ako 134 000 libier za chirurgické zákroky. Podarilo sa jej to?

3756316000000578-3746068-image-a-27_1471473310375

Väčšina žien by sa takéhoto pôrodu pred očami svojich ďalších deti obávala. Predsa len vidieť matku v bolestiach a krvi môže byť pre deti stresujúce a desivé. Zároveň nikdy nevieme, čo sa pri samotnom pôrode udeje, či sa niečo neskomplikuje, nezhorší sa stav dieťatka alebo matky a to veru nemusí byť vhodný pohľad pre malé deti. Ba dokonca im to môže spôsobiť duševné jazvy či traumy.

Na druhej strane vidieť matku, ktorá pôrod zvládne bravúrne, môže byť pre deti uľahčením a naozajstným odbúraním strašidelných myšlienok.

Napíšte nám, ako by ste sa rozhodli vy? Dovolili by ste svojim deťom, aby videli váš pôrod?

3756322800000578-3746068-image-m-26_1471473275154Zdroj: www.dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií