fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

#DressLikeAWoman: Fotokampaň, v ktorej ženy reagujú na Trumpove nároky

Máte tip? napíšte nám mailom

Trump vyžaduje, aby boli ženy vždy dokonalo oblečené a najstajlované.

Blízky spolupracovník 45. amerického prezidenta, kontroverzného Donalda Trumpa, prezradil, že multimilionár je oddávna zaťažený na to, ako vyzerajú ženy a to predovšetkým tie, v jeho okolí. Na základe týchto informácii sa na internete rozbehla fotokampaň, v ktorej ženy pridávajú na sociálne siete svoje fotografie v oblečení, v ktorom do práce chodia alebo rovno pracujú a to spolu s hastagom DressLikeAWoman, čo v preklade znamená Obleč sa ako žena.

Pod týmto hashtagom možno nájsť snímky rôznych žien, ktoré vykonávajú rozličné povolania. Na internete sa objavila napríklad fotka patologičky, ktorá má na sebe biely plášť a tiež rúško, no jej krk zdobí perlový náhrdelník, aby spĺňala Trumpovu požiadavku. Iné ženy, policajtky či vojačky, pridávajú zábery, na ktorých sú v uniformách, s popisom, že takto oblečené ženy chránia Ameriku a podobne.

https://twitter.com/bqbinkc/status/827613549979697154

Jedna z amerických vojačiek, Ivelisse Viruet, ktorá sa do kampane taktiež zapojila, pripojila v fotografii odkaz, že zatiaľ čo Trump sa z odvodov do armády 5x vyvliekol, ona v nej slúži už 22 rokov a ak sa má začať obliekať ako žena, Donald Trump by mal začať konať ako prezident.

Okrem hashtagu DressLikeAWoman koluje internetom i špeciálne hashtag určený Trumpovi a to #ActLikeaPresident (konaj ako prezident).

Prečítajte si tiež:
Downov syndróm nie je prekážka: Gymnastka a modelka búra predstavy o kráse a úspechu

https://www.instagram.com/p/BQEv9vnAZDN/?tagged=actlikeapresident

 

Zdroj: theguardian.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií