fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ošetrovali ho po dopravnej nehode a našli striekačku s metamfetamínom, teraz mu hrozí tri až desať rokov

Ozaj, viete, z ktorej drogy sa najviac liečia Slováci?

Máte tip? napíšte nám mailom

Bojnice 17. mája (TASR) – Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 35-ročný Juraj z Prievidze.

Ozaj, viete, z ktorej drogy sa najviac liečia Slováci? Čítajte tu.

U muža, ktorého ošetrovali ešte začiatkom marca v bojnickej nemocnici po dopravnej nehode, našli drogy. Informovala o tom v piatok TASR Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Trenčíne.

Prievidzskí dopravní policajti ešte začiatkom marca v ranných hodinách na ceste I/9 zasahovali pri dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili traja ľudia. „Vozidlo Toyota Corolla riadil Peter a viezol 35-ročného Juraja. Pred Handlovou sa na Banskej čelne zrazili s vozidlom Hyundai. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič a taktiež aj spolujazdec z Toyoty Juraj. Vodič vozidla Hyundai utrpel ľahšie zranenia,” spomenula Antalová.

Zranených rýchla zdravotná pomoc podľa nej odviezla do bojnickej nemocnice, pričom vo vrecku zraneného Juraja tamojší sanitár našiel inzulínovú striekačku, plastovú striekačku s obsahom kryštalickej látky, vrecúško s náušnicami zo žltého kovu, neznámu hnedú látku v malých hrudkách a papierovú skladačku s obsahom neznámej látky.

Prečítajte si tiež:
Kim Kardashian predviedla neskutočne úzky pás! Dala si vyoperovať rebrá?

„O tomto náleze sanitár ihneď vyrozumel lekára, ktorý kontaktoval políciu. Policajti veci v zmysle zákona zaistili a zaslali na expertízne skúmanie,” ozrejmila.

Z vypracovaného znaleckého posudku z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ vyplynulo, že v zatavenej striekačke sa nachádzal metamfetamín, množstvo ktorého zodpovedá desiatim až 40 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Vo vrecúšku s náušnicami zo žltého kovu sa nachádzal tetrahydrokanabinol (THC) zodpovedajúci dvom až siedmim bežným dávkam drogy, spôsobilým po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa. V papierovej skladačke zaistenej z vrecka nohavíc sa taktiež nachádzal metamfetamín zodpovedajúci štyrom až 17 bežným dávkam drogy. „Obvinenému Jurajovi, ak ho súd uzná vinným, hrozí za zločin trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” dodala Antalová.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií