fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo svete sa produkuje a užíva stále viac drog! Vyplýva to zo správy OSN

Máte tip? napíšte nám mailom

Celosvetová produkcia ópia a kokaínu dosiahla rekordnú úroveň.

Počet užívateľov drog sa v období rokov 2015-2016 globálne zvýšil o 20 miliónov.

Uviedol to Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) vo svojej každoročnej správe o tomto probléme, ktorú v utorok (26.6.) zverejnil vo Viedni.

UNODC v správe píše, že približne 275 miliónov ľudí užilo v roku 2016 najmenej jednu zakázanú drogu. V porovnaní s odhadmi za rok 2015 ide o nárast o osem percent, vyplýva zo správy podľa agentúry DPA.

UNODC ďalej v správe uvádza, že celosvetová produkcia ópia sa vlani zvýšila o 65 percent na desať ton. OSN túto skutočnosť pripisuje situácii v Afganistane, kde došlo k rozšíreniu polí a pestovateľom sa zvýšili výnosy z úrody.

Medzitým produkcia koky vzrástla o štvrtinu a dosiahla rekordnú úroveň 1410 ton vďaka zvyšujúcej sa produkcii v Kolumbii.

UNODC zároveň varoval, že kríza s opiátmi sa netýka iba Spojených štátov, ale že tieto nebezpečne silné lieky proti bolesti, ktoré sú na predpis, sa tiež rozšírili aj v Afrike.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/osn-vo-svete-sa-zvysila-produkcia-drog/333546-clanok.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií