fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Druhá masová streľba v Srbsku si vyžiadala osem mŕtvych a 13 zranených, podozrivý 21-ročný muž je na úteku (video)

Útočník strieľal vo štvrtok v noci na ľudí pri meste Mladenovac a robil tak pritom náhodne, informoval v piatok ráno vysielateľ RTS.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Strelec v Srbsku zabil z auta najmenej osem ľudí a 13 ďalších zranil. Útočník strieľal vo štvrtok v noci na ľudí pri meste Mladenovac, zhruba 50 kilometrov južne od Belehradu, robil tak pritom náhodne, informoval v piatok ráno vysielateľ RTS.

Polícia podľa neho pátra po 21-ročnom podozrivom, ktorý z miesta po streľbe utiekol.

Druhá masová streľba za dva dni

Na miesto vyslali stovky špeciálnych policajtov, vrtuľníkové jednotky a sanitky. Oblasť je pre pátranie uzavretá.

The first images from mladenovac, 50 km from the capital of Serbia, Belgrade, where 8 people died and 13 people were injured, pic.twitter.com/Fw3YVxuMxu
— Nico (@Nico00503) May 5, 2023

Minister vnútra Bratislav Gašić incident označil za teroristický útok. Štvrtkový incident je druhou masovou streľbou v krajine za dva dni a stal sa po tom, čo v Belehrade 13- ročný chlapec zabil v škole osem žiakov a strážnika.

Masové streľby sú v Srbsku a na Balkáne mimoriadne zriedkavé. Počas poslednej masovej streľby, pred incidentom v škole v Belehrade, zabil v roku 2013 vojnový veterán 13 ľudí v dedinke v strednom Srbsku.

Prečítajte si tiež:
Vojnové zločiny na Ukrajine budú objasňovať aj slovenskí policajti, vytvoria tím na identifikáciu obetí

Srbské úrady posilnili kontrolu zbraní

Srbské úrady vo štvrtok posilnili kontrolu zbraní. Polícia vyzvala občanov, aby si svoje zbrane zamkli a držali ich preč od detí. Vláda nariadila dvojročné moratórium na zbrane s krátkou hlavňou, prísnejšiu kontrolu ľudí so zbraňami a strelníc a prísnejšie tresty pre ľudí, ktorí umožňujú neplnoletým získať zbrane.

Registrovaný držiteľ zbrane v Srbsku musí mať viac ako 18 rokov, musí byť zdravý a bez záznamov v registri trestov. Zbrane musia byť uzamknuté a oddelené od streliva.

Viac k témam: masová streľba, Streľba, Teroristický útok, útok na škole
Zdroj: SITA.sk – Druhá masová streľba v Srbsku si vyžiadala osem mŕtvych a 13 zranených, podozrivý 21-ročný muž je na úteku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií