fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veríš na duchov a máš z nich strach? Tieto vedecké vysvetlenia paranormálnych javov ti (môžno) dopomôžu k pokojnému spánku

Máte tip? napíšte nám mailom

Duchovia – nadprirodzené bytosti, ktoré k nám údajne prichádzajú z iného sveta a mnohí z nich majú hrôzu… Je sa ale čoho báť?!

V roku 2005 verilo v existenciu duchov 35 % populácie. O osem rokov neskôr, v roku 2013, to bolo už 47 % a dnes je toto číslo ešte vyššie. Ako si na tom ty? Veríš na duchov alebo si nebodaj niekedy mal osobnú skúsenosť s bytosťou z iného sveta? Odborníci tvrdia, že takéto skúsenosti s paranormálnymi javmi majú vedecké vysvetlenie, no je len na nás, či mu uveríme, alebo nie.

Vyvolávanie duchov a komunikovanie s nimi

Určite mnohí s priateľmi skúšali hru, ktorej cieľom je vyvolanie ducha zo záhrobia. Ak sa vyvolávanie podarí, s duchom komunikujete prostredníctvom otázok, na ktoré môže odpovedať ÁNO alebo NIE. Celé to ale spočíva v tom, že slová ÁNO a NIE máte niekde napísané a medzi nimi je položený nejaký predmet, ktorý musíte držať a duch posunie tento predmet na správnu odpoveď.

Ak ste to niekedy skúšali a predmet sa k niektorej z odpovedi pohol, existujú 2 logické vysvetlenia. Tým prvým je, že máš zlomyseľných kamošov, a druhým, vedeckým, je fakt, že mozog dokáže vyslať tvojim končatinám povel na pohyb bez toho, aby si si to vôbec uvedomil. To znamená, že predmetom môžeš hýbať, a to najmä k odpovedi, v ktorú dúfaš a sústredíš sa na ňu.

Prečítajte si tiež:
Viete, ako vznikla najobľúbenejšia slovenská sladkosť? Stojí za tým obyčajná náhoda.

Momenty, kedy vidíš neidentifikovateľné pohybujúce sa desivé postavy

Možno sa ti niekedy stalo, že si mal pocit, že si periférne zazrel nejaké mihnutie aj napriek tomu, že si bol doma úplne sám. Prípadne sa mohlo stať, že ti niečo “prebehlo” cez cestu, no zviera to nebolo. Sú ale tieto rozmazané, desivé čudá duchovia? A čo od nás chcú?

S najväčšou pravdepodobnosťou od nás nechcú nič, pretože ani neexistujú. Vedci prišli k zaujímavému zisteniu, ktoré dokazuje, že rozsah zvukov, ktoré človek sluchom dokáže zachytiť, je v rozmedzí od 20 do 20 000 Hz. Zvuk ale vydáva aj určité vibrácie. A hoc zvuky pod 20 Hz počuť nemôžeme, ich vibrácie môžeme počuť stále.

Práve očné buľvy človeka majú rezonančnú frekvenciu cca 20 Hz a vedci tvrdia, že zvuk, ktorý má nižšiu hodnotu ako túto, ich dokáže rozvibrovať, čo je príčinou rozmazaného videnia. Túto “nedobrú” frekvenciu vydávajú aj niektoré domáce spotrebiče. Existuje aj preukázateľné množstvo prípadov, kedy ľudia videli vo svojich domácnostiach rôzne prízraky, ktoré ale výmenou lampy zmizli.

Prečítajte si tiež:
V ktorom pohári je podľa vás najviac vody? Jednoduchá otázka potrápila ľudí na internete!

Zdroj: Learnig Mind

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií