fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďuriš Nicholsonová nevylúčila spojenie Jablka s Demokratmi, ale Hegerovu stranu označila za nečitateľnú (video)

Lucia Ďuriš Nicholsonová vie, čo má očakávať od strany Sloboda a Solidarita (SaS), no nie je si istá, či by ju odporučila voličom.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Spojenie novovznikajúcej strany Jablko, ktorej zakladateľkou je Lucia Ďuriš Nicholsonová, so stranou Demokrati, ktorej šéfom je dočasne poverený premiér Eduard Heger, by bola jednou z možností.

Na tlačovej besede to uviedla Ďuriš Nicholsonová s tým, že predstavitelia oboch subjektov sa o tom rozprávali ešte pred vznikom Demokratov. Na stretnutí taktiež rozoberali programové tézy, štrukturálnu reformu regiónov aj povolebnú spoluprácu s ďalšími politickými stranami.

„Zároveň sme sa však nedopracovali ku konkrétnej dohode. Rokovania prebiehali opakovane aj so stranou Občianski demokrati Slovenska, stretla som sa aj s Mikulášom Dzurindom,” informovala. Dodala, že na stretnutí s Hegerom zaznel časový rámec, že pre prípadný posun je najlepším termínom priebeh júna.

Ďuriš Nicholsonová však uviedla, že strana Demokrati sa veľmi nepredstavila a je pre ňu nečitateľnou. „To, že sú tam ministri, ktorí sú súčasťou dosluhujúcej vlády, akú to má výpovednú hodnotu? Dnes ministri tvrdia, že majú víziu, ktorú chcú napĺňať po 30. septembri. Prečo to nenapĺňali doteraz?,” pýta sa zakladateľka Jablka. Dodala, že vie, čo má očakávať od strany Sloboda a Solidarita (SaS), no nie je si istá, či by ju odporučila voličom.

Prečítajte si tiež:
Elena Májeková: Konkurencia kopíruje naše benefity – my sa z toho tešíme. Profituje z toho totiž pacient, a tak by to aj malo ostať!

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Ďuriš Nicholsonová nevylúčila spojenie Jablka s Demokratmi, ale Hegerovu stranu označila za nečitateľnú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií