fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvaja Američania a niekoľko Rusov malo pašovať vybavenie ruskej armáde, v USA čelia obvineniu

Traja z obvinených, vrátane dvoch amerických občanov, sú vo väzbe, zatiaľ čo zvyšní štyria sú podľa ministerstva stále na slobode.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.12.2022 (Webnoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo piatich Rusov a dvoch Američanov pre údajné pašovanie vybavenia vyrobeného v USA ruskej armáde, čím porušili sankcie. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN s odvolaním sa na nedávno sprístupnené právne dokumenty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obvinení majú podľa 16-bodovej obžaloby väzby na dve moskovské spoločnosti, ktoré spolupracovali s ruskou Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) na nákupe a pašovaní sankcionovaných vecí, vrátane polovodičov a ďalšej elektroniky, z USA ruskej armáde.

Siedmi obvinení „nezákonne získavali, nakupovali a prepravovali milióny dolárov vo vojenských a citlivých technológiách dvojakého použitia od amerických výrobcov a predajcov so sídlom vo východnom okrese New Yorku a inde pre ruských koncových používateľov“, uvádza sa v dokumentoch.

Traja z obvinených, vrátane dvoch amerických občanov, sú vo väzbe, zatiaľ čo zvyšní štyria sú podľa ministerstva stále na slobode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pašovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja Američania a niekoľko Rusov malo pašovať vybavenie ruskej armáde, v USA čelia obvineniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Chorvátska polícia pátra po malom lietadle, záhadne zmizlo z radarov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií