fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Berlíne neznámy páchateľ podpálil bezdomovcov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dvaja bezdomovci na berlínskej stanici utrpeli ťažké popáleniny, keď ich ktosi polial horľavinou a zapálil.

Informovala o tom v pondelok miestna polícia.

Obeťou útoku sa stali dvaja muži vo veku 47 a 62 rokov. Došlo k nemu v noci na pondelok na železničnej stanici Berlin-Schöneweide nachádzajúcej sa na predmestí nemeckej metropoly, napísala agentúra AP.

Totožnosť páchateľa ani motív činu neboli bezprostredne známe. Podľa správ nemeckej tlače horiacich mužov uhasili okoloidúci za pomoci hasiaceho prístroja z neďalekého stánku s rýchlym občerstvením.

Zranených bezdomovcov previezli do nemocnice. Polícia začala prípad vyšetrovať ako pokus o zabitie. Páchateľ počas útoku podpálil aj osobné veci obetí.

K podobnému prípadu došlo počas Vianoc v roku 2016, keď sa skupina mladých ľudí pokúsila podpáliť bezdomovca v metre v berlínskej štvrti Neukölln. Napadnutého muža vtedy zachránili ďalší spolucestujúci. Hlavného vinníka odsúdili na dva roky a deväť mesiacov väzenia, traja mladiství komplici dostali podmienečné tresty.

Podľa odhadov žije v Berlíne celkovo 4000-10.000 bezdomovcov, uviedla agentúra DPA.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/berlin-stanica-bezdomovci/338541-clanok.html

Foto: https://www.independent.co.uk/news/world/europe/berlin-homeless-attacks-fire-germany-schoeneweide-station-a8459601.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií