fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neverili vlastným očiam: Výskumníci objavili v Malajzii unikátnu dvojhlavú korytnačku

Máte tip? napíšte nám mailom

Úžasný objav sa naskytol výskumníkom v Malajzi, kde sa narodila dvojhlavá korytnačka. O tomto unikáte informuje francúzsky portál 20minutes.

Napriek tomu, že prežila len niekoľko dní, upútala pozornosť ochranárov a získala si srdcia mnohých obyvateľov. Korytnačka sa vyliahla spolu s ďalšími 90 korytnačkami na ostrove Mabul.

Bola „absolútne fascinujúca” – takto opísal dvojhlavú korytnačku známy biológ David McCanna, ktorý pracuje pre organizáciu na ochranu životného prostredia SJ SEAS. Pravá hlava korytnačky kontrolovala predné pravé plutvy, ľavá hlava kontrolovala predné ľavé plutvy. Obe hlavy naraz však boli schopné koordinovať svoje pochyby tak, aby korytnačka mohla chodiť a plávať.

dvojhlavá korytnačka
Zdroj: AFP PHOTO / SCUBA JUNKIE S.E.A.S

Ako doplnil prezident organizácie SJ SEAS, počas svojich výskumov boli svedkami vyliahnutia viac ako 13 000 korytnačiek, no nikdy nič podobné nevideli.

Bohužiaľ, dvojhlavá korytnačka po niekoľkých dňoch zomrela. Príčina jej smrti nie je známa. V každom prípade, v prírode by nemala veľkú šancu prežiť a to vzhľadom k tomu, že nemohla dobre plávať. Pravdepodobne by ju chytil dravý vták.

Prípad dvojhlavej korytnačky však nie je prvotina. V 2014 objavili vedci korytnačku s dvoma hlavami na východnom pobreží Malajzie. Po 3 mesiacoch však zomrela.

Prečítajte si tiež:
Vyberáte si exkluzívnu dovolenku? Slováci prezradili svoje dojmy o obľúbenom Nórsku a slnečnom Egypte
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií