fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvojica si kúpila starý autobus. Zrekonštruovala ho na mobilné solárne bývanie a teraz s ním spoznáva svet

Máte tip? napíšte nám mailom

Starý autobus vyzerá po rekonštrukcii tak, že si ho zamilujete.

Nicholas a Heather tvoria pár a rozhodli sa pre krok, o ktorom mnohí snívajú, no len málokto ho zrealizuje. Dvojica si ešte v roku 2004 kúpila starý autobus typu Thomas Vista z roku 1998. Nekupovali ho však bezdôvodne, mali jasný cieľ – prerobiť ho na mobilné solárne bývanie.

Zdroj: Inhabitat

Rekonštrukciou strávili rok a v prerobenom autobuse nájdete doslova všetko – kuchyňu, posteľ, pracovňu, či rozkladací gauč, ktorý možno použiť ako posteľ pre hostí. Len 11 metrov štvorcových pár dokázal využiť skutočne rozumne. Na mieru vyrobené poličky a skrine možno upravovať, aby sa dali využiť v akejkoľvek situácií a skladací gauč dokážu v priebehu pár sekúnd zmeniť na jedálenský stôl a taburetku. Okrem toho sa tam nachádzajú batérie, ktoré sa dobíjajú pomocou solárnych panelov.

Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat

Dvojici autobus prirástol k srdcu natoľko, že ho pomenovali Vicaribus a dokonca mu v januári tohto roku založili aj účet na Instagrame. Tam pridáva Nicholas s Heather fotky z ciest, ktoré vo svojom mobilnom bývaní absolvujú spoločne s ich psíkom.

Prečítajte si tiež:
Beckhamovci si potrpia na luxus: TOTO je ich kráľovstvo s rozlohou 280 ihrísk!
Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat
Zdroj: Inhabitat

 

 

Zdroj: https://inhabitat.com/couple-convert-a-20-year-old-bus-into-a-solar-powered-tiny-home-on-wheels/

Foto: https://inhabitat.com/couple-convert-a-20-year-old-bus-into-a-solar-powered-tiny-home-on-wheels/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií