fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvorský je vysoko cenený a tvrdo hrajúci center, povedal expert a mohol by ísť do kanadského tímu

Ak sa predpoveď D’Amica naplní, Dvorský sa stane spoluhráčom slovenských útočníkov Juraja Slafkovského a Filipa Mešára.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.5.2023 (SITA.sk) – Útočník Dalibor Dvorský by mohol byť tretím slovenským hokejistom v priebehu jedného roka, ktorého si vyberie klub Montreal Canadiens na drafte nováčikov do zámorskej NHL. Podľa experta Marca D’Amica z portálu Montreal Hockey Now by Habs mohli zvažovať využitie svoje prvej voľby na tohtoročnom drafte z piateho miesta aj na 17-ročného centra švédskeho klubu AIK Štokholm.

Dvorský je vysoko cenený a tvrdo hrajúci center, ktorý sa dobre orientuje pre bránkou súpera. V druhej švédskej lige mužov sa zatiaľ nepresadil výraznejšie v ofenzíve, aj keď medzi rovesníkmi v juniorskej súťaži dominoval. Patril ku hviezdam MS hráčov do 18 rokov, kde gólmi a energiou takmer doviedol Slovákov k bronzu. Profiluje sa ako všestranný hráč do prvých dvoch útokov, no nie nevyhnutne ako ofenzívna hviezda. Bol by bezpečnou voľbou, keďže je už blízko k tomu, aby bol fyzicky pripravený na NHL,” myslí si odborník o Zvolenčanovi.

Ak sa predpoveď D’Amica naplní, Dvorský sa stane spoluhráčom slovenských útočníkov Juraja Slafkovského a Filipa Mešára. Slafkovského vlani draftoval Montreal z celkovej prvej priečky a urobil z neho historicky prvú jednotku draftu zo Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Juraj Slafkovský je európskou jednotkou pred draftom NHL, môže prekonať zápis Mariána Gáboríka

Mešára si tiež vybral ešte v prvom kole – z 26. pozície. Kým Slafkovský už absolvoval takmer polovicu sezóny v NHL, Mešár zatiaľ pôsobil iba v kanadskej juniorskej OHL.

Viac k témam: Draft NHL, expert
Zdroj: SITA.sk – Dvorský je vysoko cenený a tvrdo hrajúci center, povedal expert a mohol by ísť do kanadského tímu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií