Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dzurinda kritizuje Sulíka a Matoviča, strana na protest neobsadila 150. miesto na kandidátke

Podľa Lászloa Sólymosa znamenajú populisti pre spoločnosť rovnaké nebezpečenstvo ako extrémisti.

3.7.2023 (SITA.sk) – Strana Modrí, Most – Híd zámerne neobsadila miesto 150 na kandidátnej listine. Ako strana uviedla v tlačovej správe, miesto neobsadili na protest. Líder kandidátky Mikuláš Dzurinda sa vyjadril, že Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽaNO a priatelia) začali v roku 2010 robiť z podávania kandidátok marketing a cirkus.

„Žiaľ, tento marketing a cirkus začali nasledovať aj niektoré ďalšie politické strany. Takéto počínanie vedie k rozvratu politickej scény, k dehonestácii politiky ako takej a k prehlbovaniu frustrácie zodpovedných voličov. My, Modrí, Most – Híd sa na takomto cirkuse a rozvrate podieľať nechceme,” vyhlásil Dzurinda.

Podľa Lászloa Sólymosa znamenajú populisti pre spoločnosť rovnaké nebezpečenstvo ako extrémisti. Ako uviedol, nikto z nich nedokáže odolať pokušeniu strašiť a rozoštvať ľudí. „Ak dovolíme, aby odbornosť v predvolebnom boji mohla byť nahradená bezbrehým populizmom, Slovensko po septembrových voľbách môžu čakať ťažké časy. My, Modrí, Most – Híd urobíme všetko pre to, aby sme tomu zabránili,“ doplnil Sólymos s tým, že chcú byť znovu hrdí na Slovensko, a že do predvolebného boja pôjdu s jasným cieľom, dobrým programom a silným tímom.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Dzurinda kritizuje Sulíka a Matoviča, strana na protest neobsadila 150. miesto na kandidátke © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií