Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EKOfest sa koná už od zajtra v priestoroch trnavského Kamenáča

Benefičný environmentálny open-air festival EKOfest vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu na Slovensku. Odvtedy sa pravidelne koná každé leto.

Festival je založený najmä na týchto bodoch:

  • Zlepšenie stavu životného prostredia, prírody a ich ochrany.
  • Podpora vytvárania zdravšieho a ekologickejšieho mesta.
  • Tvorba environmentálneho a ekologického prístupu účastníkov k svojmu životnému prostrediu.
  • Ovplyvnenie povedomia ľudí smerom k zvýšeniu zodpovednosti vo vzťahu k životnému prostrediu a prírode.
  • Zastavenie znečisťovania vzduchu, vody, pôdy, ktoré ničí zdravie a životné prostredie.

Výťažok z EKOfestu je každý rok venovaný na životné prostredie, resp. výsadbu zelene v meste (prehľad toho, na čo bol použitý výťažok z minulého roka, si môžete pozrieť TU).

Pokračovanie pod reklamou
ekofest
Dobrovoľníci v apríli vysadili osem kusov odrastených okrasných hrušiek na ulici Terézie Vansovej v Trnave. Hrušky boli zakúpené z výťažku Ekofestu 2017. Zdroj: ekofest.sk

Program je naozaj bohatý a odštartuje už zajtra, t. j. vo štvrtok 21. júna.

FILMY (kino Hviezda)

V trnavskom Kine Hviezda sa v dvoch blokoch (od 8:30 a od 10:00) budú premietať filmy s ekologickou tematikou. Ide o premietanie dokumentárnych filmov EKOTOPFILM – ENVIROFILM (tento spoločný projekt je výsledkom spolupráce MFF Ekotopilm a MFF Envirofilm) – festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. Dokopy ich uvidíme až 19, a to vo štvrtok aj piatok v tom istom čase. Bližší program nájdete TU.

HUDBA (amfiteáter Kamenný mlyn)

Druhou hlavnou časťou EKOfestu je hudobná zložka, bez ktorej by tento festival nebol festivalom. Známe kapely takisto podporujú EKO myšlienku podujatia. Predstavia sa napríklad domáci Family Friend, Pell Mell 59 či Smola a Hrušky. Večer to odpáli (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií