fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ekologicko-hygienická revolúcia? Dámy, zabudnite na jednorazové vložky, teraz je tu TOTO!

Máte tip? napíšte nám mailom

Šetria prírodu i peňaženku

Tampóny či vložky sú pravidelnými potrebami ženy. Napriek tomu, že ich význam je pre ženy veľký, po ekologickej stránke to až také ideálne nie je.

V Austrálii a na Novom Zélande sa v roku 2014 uviedli na trh produkty firmy Hannahpad, ktorá sa zaoberá výrobou látkových hygienických vložiek. Tie sú niečim výnimočné a odlišné. Jedná sa o bavlnené produkty, ktoré žena môže opakovane používať 2-3 roky. Ponúkajú mnoho zdravotných výhod, sú šetrné k životnému prostrediu a šetria peniaze. Sú dostupné v rôznych variantách a veľkostiach a ich cena sa podľa toho pohybuje od 13,24 € do 30,9 €.

Napriek tomu, že ženy sa v názoroch na túto novinku, ktorá sa začína šíriť do sveta, nezhodujú, za dva roky existencie týchto látkových dámskych vložiek sa predali už tisíce kusov.

v1

“Jedinou úlohou pre ženy bude, že ich budú musieť prať. Inak im dajú všetko pohodlie a splnia svoj účel – pokiaľ budú vložky pravidelne meniť a po zvyšok času ich budú udržiavať čisté. Nie je to tradičný produkt. Treba o tom hovoriť otvorene a už teraz vieme, že najväčšími odporcami našej myšlienky sú muži”, hovoria zakladatelia značky. Okrem toho dodávajú, že všetky tieto výrobky sú ekologické, v súlade s prírodou a vegánske.

Prečítajte si tiež:
Aplikácia "SMART KARANTÉNA" by mala nahradiť štátnu karanténu už od piatka

v5

v3

v2

v4

 

Zdroj:  dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií