fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Elektronické cigarety sa tešia obľube u študentov, doktori však dvíhajú varovný prst!

Máte tip? napíšte nám mailom

Milované aj nenávidené…

Mnoho ľudí si myslí, že e-cigarety nie sú škodlivé do takej miery, ako “klasické” cigarety. Opak je však pravdou. Podľa prieskumov sa zistilo, že študenti stredných a vysokých škôl uprednostňujú vo vysokej miere práve elektrické cigarety, no pravdepodobne nevedia, že si škodia omnoho viac, ako keby si kúpili cigaretovú klasiku… Teraz nehovoríme, že tie druhé sú zdravšie. Chceme len vyviesť z omylu a poukázať na to, že nie všetko nové sa oplatí skúšať.

Elektronické cigarety sa dajú rozdeliť na beznikotínové (neobsahujú návykový nikotín) a nikotínové, oboje však obsahujú nanočastice a toxické látky, ktoré zabíjajú vrchnú vrstvu buniek v ústnej dutine, poškodzujú tak aj zuby a ďasná. Zvyšuje sa tak riziko rakoviny ústnej dutiny a ochorení dýchacích ciest. Tiež dochádza k narušeniu chodu tela, pretože tieto škodlivé látky poškodzujú stovky génov v imunitnom systéme.

elektronická

K týmto cigaretám sa prikláňajú zväčša tí, ktorí sa chcú zbaviť závislosti od nikotínu, chcú si odvyknúť od fajčenia alebo proste tí, ktorých zlákajú rôzne príchute e-cigariet a ich zaujímavé prevedenie. Síce neobsahujú formaldehyd ani decht, niektoré ani nikotín, ich náplň tvorí prevažne rastlinný glycerol a propylenglykol. Doktori však pred ich zložením varujú. Tiež sa zhodujú v tom, že prejsť z “bežnej” cigarety na elektronickú vo väčšine prípadov nepomôže s odvykaním od fajčenia.

Prečítajte si tiež:
Tento muž je skutočný hrdina. Svojou krvou zachránil viac než 2 milióny ľudí

Zdroj: dailymail.co.uk  pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií