fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Elton John venoval milión dolárov na záchranu Austrálie

Elton John venoval na pomoc ľuďom, ktorí to najviac potrebujú milión dolárov. Oznámil to na svojom utorkovom koncerte v Sydney.  

Austrália je v plameňoch už viac ako štyri mesiace a zdá sa, že hasiči budú musieť s ohňom bojovať aj naďalej. Mohutné plamene vyhnali tisíce ľudí zo svojich domovov, pričom niektorí z nich sa do svojich príbytkov už nikdy nevrátia. V Novom Južnom Walese, kde sú požiare najintenzívnejšie, zhorelo takmer 1400 domov. Počet obetí sa vyšplhal na 25, no v plameňoch zhorelo aj niekoľko miliónov zvierat.

Štedrý Elton John

Austrália je domovom mnohých vzácnych zvierat. Kvôli požiarom sa znížila populácia koál o 30 % a v hustých plameňoch uhynuli aj kengury. Zachraňovať zvieratá pred plameňmi sa snažia nielen hasiči a ochranári či aktivisti, ale aj bežní obyvatelia.

Finančnú injekciu sa rozhodli ponúknuť okrem krajín aj známi herci či speváci. Elton John počas utorkového koncertu v Sydney vyhlásil, že daruje na pomoc pre Austráliu jeden milión dolárov.

„Každý by sme si mali uvedomiť to, akú ťažkú prácu odvádzajú hasiči v Austrálii. Mnoho ľudí stratilo svoje domovy a strechu nad hlavou. V neposlednom rade ide aj o zvieratá, ktoré trpia dôsledkom požiarov a tiež stratili svoje obydlia,” povedal spevák počas koncertu.

Pridali sa aj ďalší

Elton John nie je jediný, kto sa rozhodol, že svojimi peniazmi prispeje na dobrú vec. Pol milióna dolárov darovala aj obľúbená speváčka Pink. Ničivé požiare trápia aj Austrálčanku Kylie Minogue, ktorá taktiež na svojom instagramovom účte zverejnila, že daruje Austrálii pol milióna dolárov a vyzvala aj ostatných. Pol milióna dolárov venovala aj herečka Nicol Kidman, milión dolárov zase herec Chris Hemsworth. 

Počas uplynulého týždňa sa odovzdávali Zlaté glóbusy. Prestížne ocenenie vyhral aj Russell Crowe, ktorý sa však divákom prihovoril len z videa. Rozhodol sa, že zostane v Austrálii a pomôže nielen finančne, ale aj vlastnými rukami, pretože má v Austrálii svoju rodinu a aj jeho dom poškodili plamene. 

Zdroj: cnn.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií