Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erdoğan nevníma Hamas ako teroristickú skupinu, viac než tisíc jeho členov sa lieči v tureckých nemocniciach

Turecký prezident zopakoval svoje tvrdenie, že Hamas je „odbojová organizácia“.

13.5.2024 (SITA.sk) – V Turecku sa podľa jeho prezidenta v súčasnosti v nemocniciach lieči viac ako tisíc členov militantného hnutia Hamas.

Recep Tayyip Erdoğan to vyhlásil počas tlačovej konferencie v Ankare, keď reagoval na slová gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa. Ten označil Hamas, proti ktorému Izrael vedie v Pásme Gazy vojnu, za teroristickú organizáciu.

Teroristi alebo odbojári

„Nevnímam Hamas ako teroristickú skupinu,“ povedal Erdoğan. Podľa neho je to „skupina ľudí, ktorí sa snažia ochrániť svoju vlastnú zem“. Erdoğan tiež zopakoval svoje tvrdenie, že Hamas je „odbojová organizácia“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Grécko, tak ako väčšina západných štátov, považuje Hamas za teroristickú organizáciu.

Atény a Ankara riešia svoje spory

Erdoğan a Mitsotakis, ktorých krajiny sú členmi NATO, sa stretli už po štvrtý raz za uplynulý rok v snahe odložiť dlhoročné spory a posilniť normalizáciu vzťahov.

Atény a Ankara sa sústreďujú na oblasti, v ktorých môžu nájsť konsenzus. Na ich takzvanej pozitívnej agende sú obchod, energie, vzdelávanie a kultúra.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Erdoğan nevníma Hamas ako teroristickú skupinu, viac než tisíc jeho členov sa lieči v tureckých nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií