Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov

Recep Tayyip Erdoğan je pri moci už 20 rokov, k víťazstvu vo voľbách mu už zablahoželalo viacero svetových politikov vrátane Emmanuela Macrona či Vladimira Putina.

29.5.2023 (SITA.sk) – Recep Tayyip Erdoğan vyhral druhé kolo tureckých prezidentských volieb. Jeho znovuzvolenie do tretieho päťročného funkčného obdobia oznámil šéf tureckej Najvyššej volebnej rady. Ahmet Yener uviedol, že Erdoğan vyhral voľby s 52,14% hlasov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Aj keď všetky výsledky, ktoré ešte neboli zadané do systému, dostane prezidentský kandidát, výsledky sa nezmenia,“ povedal Yener.

Erdoğan, ktorý je pri moci už 20 rokov, vo voľbách porazil opozičného kandidáta Kemala Kılıçdaroğlua. Ten už skôr odsúdil autoritársku vládu jeho oponenta a voľby označil za nespravodlivé. Samotný Erdoğan ešte pred potvrdením víťazstva vyhlásil volebnú výhru, pričom povedal, že „jediný víťaz je dnes Turecko“.

Prezidentovi priaznivci oslavovali v uliciach. Erdoğanovi k víťazstvu už zablahoželalo viacero svetových politikov vrátane francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona či ruského vodcu Vladimira Putina.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Turecku, Turecký prezident
Zdroj: SITA.sk – Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií