fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erik Kaliňák k plošnému testovaniu: Ja sa na tomto experimente zúčastniť nemienim

Erik Kaliňák zverejnil video na sociálnej sieti, v ktorom hovorí, prečo sa plošného testovania nemieni zúčastniť. Video ihneď vyvolalo vášnivú diskusiu.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Je síce pekné, že výrobcovia v letáku uvádzajú takmer sto percentnú presnosť s čím sa tak horlivo oháňal na svojich tlačovkách Matovič, no v realite v rukách odborníkov dosahujú tieto testy, podľa ich vlastných slov tak 50% presnosť. Pri plošnom testovaní, ktoré si vyžaduje veľkú rýchlosť a obrovské nasadenie a pomoc aj od tých menej skúsených sa presnosť týchto testov zásadne zníži. A to, že tieto testy nie sú určené pre ľudí bez príznakov znamená, že nie sú určené ani na celoplošné testovanie,“ hovorí vo videu Kaliňák. Ďalej spomína, že sa ani ľuďom nečuduje, že sa nedajú testovať, keďže sa výsledkom nebude dať ani veriť.

Podľa neho sa ľudia utápajú v množstve otázok, na ktoré nepočuli odpovede. A výber trnavskej firmy, ktorá zabezpečovala testy je podľa jeho slov tiež zvláštny, keďže všetko prebiehalo potajme. Bez znalosti prezidentky a hlavne bez akejkoľvek diskusie spoločnosti. ,, Fakt ste si museli vybrať v tejto vypätej situácii trnavskú firmu, kde investigatívci našli ihneď prepojenie s OĽANO aj s SaS. Veď tá firma má dlhodobo podlžnosti na sociálnom aj zdravotnom poistení čo ju automaticky diskvalifikuje so spolupráce so štátom“, spomína Kaliňák.  

Firma Eurolab Lambda

Súťaž na dodanie 10 miliónov testov v hodnote 43 miliónov eur vyhrala Trnavská akciová spoločnosť Eurolab Lambda. Na tlačovej konferencií Matovič informoval: boli tri víťazné firmy a najnižšia cena bola 3,90 eura a najvyššia 4,45 eura. Stredná cena od firmy, z ktorej je najviac testov nakúpených, je 3,95 eura.”

Táto firma mala ku dňu 12. 10. dlh voči štátu na sociálnom poistení vo výške 17-tisíc €. Vzniklo tak podozrenie na porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Ten neumožňuje zúčastňovať sa súťaží o štátne zákazky neplatičom. Majiteľ spoločnosti však pre DennikN potvrdil, že pred súťažou si dlh voči poisťovni vyrovnal.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 48 nových prípadov. Najviac v okresoch Bratislava, Námestovo a Púchov

Kto je Erik Kaliňák

Erik Kaliňák má 28 rokov a momentálne je podpredsedom Smeru. V strane má na starosti mediálnu komunikáciu. V tohtoročných parlamentných voľbách kandidoval z posledného 150. miesta a získal takmer 4-tisíc hlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií