Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Estónska spravodajská služba nevylučuje, že Rusi obsadia Avdijivku, museli by však naďalej nasadzovať veľké sily

Oblasť Avdiivky pravdepodobne zostane miestom, kde Rusi sústredia svoje primárne úsilie, domnieva sa estónske vojenské spravodajstvo.

10.11.2023 (SITA.sk) – Ruské sily sa tento týždeň podľa estónskeho vojenského spravodajstva ujali útočnej iniciatívy v Luhanskej a Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Najintenzívnejšie boje sú na línii Avdijivka-Marinka v Doneckej oblasti a na línii Kupiansk-Svatove v Luhanskej oblasti. Estónska spravodajská služba nevylučuje, že Rusi mesto Avdijivka obsadia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie spravodajskej služby pre estónsku verejnoprávnu televíziu ERR.

Oblasť Avdiivky pravdepodobne zostane miestom, kde Rusi sústredia svoje primárne úsilie, domnieva sa estónske vojenské spravodajstvo.

Dobyť mesto sa im môže podariť, ak budú pokračovať v nasadzovaní veľkých síl v tejto oblasti, dodala estónska spravodajská služba.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Estónska spravodajská služba nevylučuje, že Rusi obsadia Avdijivku, museli by však naďalej nasadzovať veľké sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií