fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študenti EU v Bratislave namiesto písania mien po chodníku vysádzajú Strom kariéry

Máte tip? napíšte nám mailom

Absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave prišli so zaujímavým nápadom, ako sa ešte výraznejším spôsobom zapísať do dejín svojej alma mater. Zasadia si Strom kariéry.

Pred takmer každou univerzitou môžete nájsť chodníky popísané mnohými absolventmi danej univerzity. Je to dlhoročná tradícia a dodržiava sa prakticky dodnes. Niekoľko mladých ľudí, ktorí študujú na Ekonomickej univerzite v Bratislave, sa rozhodlo túto tradíciu trošku pozmeniť a vylepšiť.

Zdroj:rootwell.com

Napadlo im totiž, že keby namiesto písania mien po chodníku zasadili spoločne jeden strom, bude ich spomienka zaručene trvácnejšia a zároveň tým pomôžu životnému prostrediu univerzity, na ktorej študovali. Tomuto nápadu sa istotne rovnako teší aj samotná univerzita, keďže do obnovy chodníkov financuje nemalé prostriedky, a tak sa ich, pochopiteľne, snaží udržať v čo najlepšom stave. „Výsadba Stromov kariéry je pokračovaním tradície, ktorá vedie k zhmotneniu spomienok a úspechov študentov dosiahnutých na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Študenti tým zároveň prispejú k skrášleniu areálu univerzity aj pre budúce generácie,” reagovalo vedenie univerzity.

Samozrejme, Strom kariéry nie je podmienkou toho, aby boli študenti pripustení k štátniciam. Zaujímavosťou ale je, že na Filipínach je v platnosti zákon, ktorý študentom prikazuje vysádzať stromy. Štúdium je tak podmienené tým, že ak počas svojho štúdia nevysadia minimálne 10 stromov, nemôžu štúdium ukončiť úspešne. Ázijsky štát sa k tomuto kroku odhodlal kvôli výrazným klimatickým zmenám v krajine.

Prečítajte si tiež:
Slony v Thajsku hladujú. Nedostatok turistov si vyberá svoju daň

Zdroj: euba.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií