fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurokomisia navrhla makrofinančnú pomoc v desiatkach miliónov eur pre Severné Macedónsko, od začiatku vojny sa vonkajšia rovnováha zhoršila

Návrh teraz musí schváliť Európsky parlament a Rada EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.2.2023 (Webnoviny.sk) – Európska komisia navrhla poskytnúť Severnému Macedónsku makrofinančnú pomoc do výšky 100 miliónov eur. Ako referuje oficiálny web výkonného orgánu Európskej únie, uvedená pomoc by prispela k pokrytiu finančných potrieb Severného Macedónska v rokoch 2023 a 2024 a podporila by tak fiškálnu udržateľnosť, ako aj štrukturálne reformy.

„S týmto návrhom stojí Komisia pri Severnom Macedónsku v náročných časoch, keďže po vypuknutí ruskej agresívnej vojny proti Ukrajine sa vonkajšia rovnováha krajiny rýchlo zhoršila z dôvodu jej vysokej závislosti od dovozu palív a elektriny. Severné Macedónsko tiež čelí veľkej potrebe splatenia zahraničného dlhu v roku 2023 v kontexte náročných podmienok financovania,“ uviedla Komisia.

Návrh teraz musí schváliť Európsky parlament a Rada EÚ. Po prijatí návrh nadobudne platnosť a EÚ bude môcť poskytnúť finančné prostriedky za predpokladu, že budú splnené podmienky stanovené v memorande o porozumení medzi Severným Macedónskom a EÚ.

Viac k témam: makrofinančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurokomisia navrhla makrofinančnú pomoc v desiatkach miliónov eur pre Severné Macedónsko, od začiatku vojny sa vonkajšia rovnováha zhoršila © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Veľká Británia splnila, čo sľúbila. Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety M20 MLRS
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií