fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európa nebezpečne balansuje a je nepriamo vo vojne s Ruskom, tvrdí Orbán

Nacionalistický predseda maďarskej vlády vyhlásil, že pre Maďarsko je dôležité byť členom NATO, ale jeho vláda nebude posielať Ukrajine zbrane a ani nepreruší vzťahy s Moskvou.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Európa je podľa maďarského premiéra nepriamo vo vojne s Ruskom, keď krajiny sľubujú, že Ukrajine pošlú bojové tanky, aby sa mohla brániť proti ruskej agresii. Nacionalista Viktor Orbán vyhlásil, že pre Maďarsko je dôležité byť členom NATO, ale jeho vláda nebude posielať Ukrajine zbrane a ani nepreruší vzťahy s Moskvou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Európa sa v týchto minútach dostáva do vojny, nebezpečne balansuje,“ vyjadril sa Orbán s tým, že „v skutočnosti už je nepriamo vo vojne s Ruskom“. „Začalo to prilbami, teraz posielame tanky, na agende sú stíhačky a čoskoro budeme počuť o takzvaných mierových jednotkách,“ cituje maďarského premiéra web denníka The Guardian.

Maďarsko je výrazne závislé na dovoze ruskej ropy a zemného plynu. Ruská energetická firma Rosatom tiež buduje v krajine jadrovú elektráreň, pripomína The Guardian.

Viac k témam: Diplomacia, Maďarský premiér, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Európa nebezpečne balansuje a je nepriamo vo vojne s Ruskom, tvrdí Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Útoky v Doneckej oblasti zabili civilistov, Rusko sa snaží obsadiť Donbas
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií