Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Europoslanci Smeru „v žiadnom prípade“ nepodporia von der Leyenovú za predsedníčku eurokomisie, tvrdí Erik Kaliňák (video)

Dodal, že je klamstvom, ak niekto hovorí, že jej podporu „nejakým spôsobom“ zobchodovali za návrat do frakcie sociálnych demokratov.

11.7.2024 (SITA.sk) – Europoslanci strany Smer-SDv žiadnom prípade“ nepodporia Ursulu von der Leyen za predsedníčku Európskej komisie.

Uviedol to zvolený europoslanec Erik Kaliňák (Smer-SD), ktorý dodal, že je klamstvom, ak niekto hovorí, že jej podporu „nejakým spôsobom“ zobchodovali za návrat do frakcie sociálnych demokratov.

Pellegrini za jej nomináciu nehlasoval

Kaliňák tvrdí, že prezident Peter Pellegrini, ktorý zastupoval premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na Európskej rade, za nomináciu von der Leyen nehlasoval.

Predseda Európskej rady jednoducho skonštatoval, že nominácie frakcií, ktoré vyhrali voľby do Európskeho parlamentu, majú nespochybniteľnú podporu väčšiny, nie je ani potrebné žiadne hlasovanie, teda nikto nehlasoval ‚za‘ ani ‚proti‘,“ priblížil europoslanec.

Naše rokovania s európskymi socialistami stáli na požiadavke, že budú rešpektovať našu suverénnu politiku a budú rešpektovať náš iný názor na progresívnu ideológiu, vojnu na Ukrajine či nelegálnu migráciu. Pretože nič na označení sociálna demokracia neurčuje, či bude konzervatívna, alebo progresívna, či bude národná, alebo globalistická, alebo akú stratégiu zvolí pri konflikte na Ukrajine. Nič z toho nedefinuje, či niekto je, alebo nie je sociálny demokrat,“ uviedol Kaliňák vo videu na sociálnej sieti.

Odlišné názory europoslancov

Erik Kaliňák tvrdí, že v strane nemali problém rešpektovať väčšinové nastavenie frakcie, a to pod podmienkou, že aj zvyšní členovia frakcie budú ochotní rešpektovať odlišné názory europoslancov za Smer-SD. Členovia frakcie však podľa Kaliňáka zlyhali „v najzákladnejšej skúške z demokracie“, čo je pre nich neprijateľné.

Napriek ich prísľubom sa opäť raz potvrdilo, že progresívna mentalita iný názor neznesie,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Europoslanci, Premiér Slovenskej republiky, Prezident SR
Zdroj: SITA.sk – Europoslanci Smeru „v žiadnom prípade“ nepodporia von der Leyenovú za predsedníčku eurokomisie, tvrdí Erik Kaliňák (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií