fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Europoslanec Štefanec sa chce zamerať na digitalizáciu, seniorov a ochranu detí pred sexuálnym zneužívaním na internete

Štefanec sa chce v Európskom parlamente zamerať aj na ochranu detí pred sexuálnym zneužívaním na internete.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Digitalizácia, seniori a malí podnikatelia budú prioritami poslanca Európskeho parlamentu Ivan Štefanca v roku 2023. Ako informoval, zamerať sa chce aj na ochranu detí pred sexuálnym zneužívaním na internete. Špecifickou témou sú pre neho seniori a zlepšovanie podmienok pre ich život, vrátane striebornej ekonomiky, teda ekonomiky, kde vysokú časť spotreby vytvárajú seniori.

Ochrana spotrebiteľov

V europarlamente sa chcem zamerať aj na konkrétne praktické veci, ktoré priamo zlepšujú život takmer každému obyvateľovi Európskej únie, ako to bolo napríklad v prípade jednotných nabíjačiek v roku 2022,“ dodal Štefanec.

Naďalej sa plánuje venovať témam ochrany spotrebiteľov a podpore malých a stredných podnikateľov.

Mňa osobne bude zaujímať aj to, ako dokážeme udržať pracovné miesta a byť konkurencieschopní. Ako efektívne podporovať vedu, výskum, inovácie, jednotný trh a zamestnanosť,“ doplnil europoslanec.

Téma digitalizácie

Pre Slovensko bude podľa neho dôležité, ako sa popasuje s využitím finančných prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti SR, a tiež s témou digitalizácie.

Pre Európsku úniu bude v roku 2023 podľa Štefanca rozhodujúce, ako sa dokáže vysporiadať s témou napadnutej Ukrajiny, vlastnej obrany, energetickej nezávislosti a inflačnou krízou. Očakáva diskusiu o dôležitosti európskej bezpečnosti a obrany.

Prečítajte si tiež:
Kybernetická bezpečnosť sa týka aj zdravotníctva. Konferencia Atosu poradí, ako sa brániť

Rok 2023 by mal byť v európskej politike podľa mnohých analytikov a politikov plný výziev a skúšok európskej jednoty,“ dodal Štefanec.

Viac k témam: Digitalizácia, europoslanec, Kybernetická šikana, Plán obnovy a odolnosti, Senior, Sexuálne zneužívanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Europoslanec Štefanec sa chce zamerať na digitalizáciu, seniorov a ochranu detí pred sexuálnym zneužívaním na internete © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií