Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska komisia v rámci štvorročnej pomoci Kyjevu uvoľnila pre Ukrajinu 1,9 miliardy eur

Od marca, keď tento program začal fungovať, Európska únia už Ukrajinu podporila sumou 7,9 miliardy eur.

28.6.2024 (SITA.sk) – Európska komisia (EK) v piatok uvoľnila pre Ukrajinu takmer 1,9 miliardy eur v rámci štvorročnej pomoci Kyjevu. Od marca, keď tento program začal fungovať, Európska únia už Ukrajinu podporila sumou 7,9 miliardy eur. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nové financie podporia makro-finančnú stabilitu Ukrajiny, keďže realizuje nevyhnutné dlhodobé štrukturálne reformy na základe plánu reforiem a rastu pre najbližšie štyri roky, uviedla EK.

S dodatočnou sumou 1,9 miliardy eur, ktorú dnes vyplácame, môže Ukrajina udržať v chode svoje kritické služby pre civilné obyvateľstvo a zabezpečiť makro-finančnú stabilitu. Pokiaľ ide o budúcnosť, prostredníctvom nástroja pre Ukrajinu v hodnote 50 miliárd eur budeme pokračovať v podpore ukrajinského hospodárstva a dlhodobých štrukturálnych reforiem,“ uviedol eurokomisár pre politiku susedstva a rozšírenie Olivér Várhelyi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Európska komisia v rámci štvorročnej pomoci Kyjevu uvoľnila pre Ukrajinu 1,9 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií