Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia predĺžila platnosť sankcií proti Rusku, prijala aj ďalšie opatrenia proti ich obchádzaniu

V súčasnosti sankcie EÚ proti Rusku tvorí široké spektrum opatrení, vrátane obmedzenia v oblasti obchodu, financií či technológií.

20.7.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) predĺžila platnosť sankcií proti Rusku o šesť mesiacov.

Sankcie od roku 2014

Ako uviedol tlačový odbor Rady EÚ, tieto sankcie, ktoré boli prvý raz prijaté v roku 2014 v reakcii na ruské kroky destabilizujúce situáciu na Ukrajine, boli výrazne rozšírené od februára 2022 po tom, ako Moskva začala proti Ukrajine nevyprovokovanú a neodôvodnenú vojenskú agresiu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Široké spektrum opatrení

V súčasnosti sankcie EÚ proti Rusku tvorí široké spektrum opatrení, vrátane obmedzenia v oblasti obchodu, financií, technológií, priemyslu a dopravy.

Patrí k nim aj zákaz dovozu ruskej ropy po mori do Európskej únie, odpojenie viacerých ruských bánk od platobného systému SWIFT a zastavenie vysielacích aktivít prokremeľských dezinformačných médií. Okrem toho Únia prijala špecifické opatrenia s cieľom posilniť svoju schopnosť čeliť obchádzaniu sankcií.

Viac k témam: sankcie voči Rusku
Zdroj: SITA.sk – Európska únia predĺžila platnosť sankcií proti Rusku, prijala aj ďalšie opatrenia proti ich obchádzaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií