Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku o pol roka, zároveň znovu vyzvala na ukončenie vojny

Súčasné sankcie sa týkajú 1 473 osôb a 205 subjektov.

13.3.2023 (SITA.sk) – Rada Európskej únie (EÚ) v pondelok predĺžila sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu o ďalších šesť mesiacov. Reštriktívne opatrenia, ktoré tak zostávajú v platnosti do 15. septembra, sú uplatnené na „osoby zodpovedné za oslabovanie alebo ohrozovanie územnej celistvosti, suverenity a nezávislosti Ukrajiny“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Súčasné sankcie sa týkajú 1 473 osôb a 205 subjektov. Zahŕňajú cestovné obmedzenia, zmrazenie majetku a zákaz sprístupňovania finančných prostriedkov alebo iných hospodárskych zdrojov uvedeným jednotlivcom a subjektom.

Rada EÚ vo svojom pondelkovom vyhlásení odsúdila ruskú vojnu na Ukrajine, ktorá podľa nej predstavuje očividné porušenie Charty OSN a priniesla Ukrajine a jej ľudu obrovské utrpenie a zničenie. Zároveň vyzvala Rusko, aby svoju „strašnú vojnu“ skončilo.

Viac k témam: Charta OSN, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku o pol roka, zároveň znovu vyzvala na ukončenie vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií