Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia rozšírila pre Rusko zákaz letov ponad svoje územie

EÚ uvalila ďalšie obmedzenia v rámci nového balíka sankcií voči Rusku.

24.6.2024 (SITA.sk) – Európska únia v rámci nového balíka sankcií prijatého v pondelok uvalila aj ďalšie obmedzenia pre Rusko týkajúce sa letov ponad územie Únie. Ako referuje web Rady EÚ, nové sankcie zakazujú pristávanie na území EÚ, vzlietania z neho a preletu nad ním.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vzťahuje sa tiež na akékoľvek lietadlo používané na nepravidelný let a v prípade, že ruská fyzická alebo právnická osoba, subjekt alebo orgán môže účinne určiť miesto alebo čas jeho vzletu alebo pristátia, aby sa dostal napríklad do dovolenkovej destinácie alebo na obchodné stretnutie,“ uvádza sa vo vyhlásení Rady.

Okrem toho musia prevádzkovatelia poskytnúť všetky informácie požadované príslušnými vnútroštátnymi orgánmi členských štátov o nepravidelných letoch vrátane vlastníctva lietadla a prípadne cestujúcich.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Lety, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Európska únia rozšírila pre Rusko zákaz letov ponad svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií